Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediye Başkanı Ali  İnci, ''Vatandaşlarımız mutluysa biz de mutluyuz''

Akülü araçlarla sünnet konvoyu

2006 yılında Hendek Belediyesi tarafından düğünleri yapılan engelli Esen ve Zerrin Gider çifti, oğulları Ali Efe'yi sünnet ettirdi. 6 yıl önce evlendiklerinde engelli arkadaşlarıyla birlikte Osman Yılmaz ve Sencer Caddesi'nde akülü araçlarıyla konvoy yapan engelli çift, bu defa ''Midilli'' atına bindirilen çocuğunun sünnet töreninde engelli arkadaşlarıyla konvoy yaptı.

Gider çifti: “Allah herkese nasip etsin”

Anne Zerrin Gider, sünnet töreninde yaptığı konuşmada, sevdiklerinin mutlu günlerinde yanında olmasından dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi. ''Düğünümüzden sonra yaşadığımız en güzel heyecandı'' diyen Gider, ''Başkanımız çok şey kattı. Raporumuz, evliliğimiz, düğünümüz, evimiz ve eşyamız ve çocuğumuzun doğumundan bu yaşına kadar hala arkamızda''dedi. Baba Esen Gider de oğlunun sünnet ettirmekten dolayı ve kendilerinin diğer engelli arkadaşlarına bu şekilde örnek olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Midilliyle gezdi

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 2006 yılında aileleri evliliğine izin vermeyen bedensel engelli Esen ve Zerrin Gider çiftinin evlenmek için belediyeye müracaat ettiklerini ve evlendirdiklerini söyleyerek,” Daha sonra çiftin evliliklerinin ardından bir çocukları dünyaya geldi. Bu aile de mutlu bir aile oldu. Bugün de sünnet şöleni şerefine erdik. Aile çok mutlu biz de çok mutluyuz. Aile midilli atına bindirilmesini istedi. Biz de midilli atı bulup getirdik ve bir şenlik yaparak bunların sünnet törenine katıldık. Engellilerimiz mutluysa biz de mutluyuz. Allah çocukların İslam üzerine daim eylesin'' dedi.