BBP il Başkanı Cemal Can yaptığı açıklamada “BBP’nin  adını İl ve İlçe teşkilatlarımızın dışında ağzına alanlara itibar etmeyin” diyerek tepkisini dile getirdi.

Seçime sayılı saatler kala BBP ve Alperen Ocakları’nın ismini kullanarak manipülasyon yapmak isteyenleri dürüst ve ahlaklı olmaya davet eden BBP İl Başkanı Cemal Can “

Aydın Taşkın denilen kişi, 2014 yılında  BBP Hendek ilçe teşkilatını kurmak üzere yetki belgesi verilmiş fakat kendisi teşkilatı kuramamış ve kongreye dahi gidememiştir. Bizim o tarihlerde Alperen ocakları ile ilgili Hendek’te herhangi bir çalışmamız olmadı.  Aydın Taşkın denen şahsın Ali Kemal Sofu ile birlikteliği tamamen şahsi çıkar ve menfaat ilişkisiolduğunu düşünüyorum. Yıllardır BBP adına hiçbir faaliyet ve toplantısında olmayan şahısların seçime bir gün  kala bu şekilde propaganda yapılmasının ne anlama geldiğini vatandaşlarımız anlamıştır. Dedi.

ÇİLLİOĞLU: ASPARAGAS HABERLER HER DÖNEM VARDI.

BBP Eski İl Başkanı Suat Çillioğlu yaptığı açıklamada, Aydın Taşkın İlçe Başkanı olduğu dönemde aktif biri değildi. Teşkilat dahi kuramadı. İl Başkanlığı dönemimde bunun gibi Büyük Birlik Partisinden belli bir dünyevi çıkarlar sağlayamayan kişilerin birçoğu farklı partililere giderek rozet takmışlardır. Yada basında, 70 kişi ile şöyle oldu, böyle oldu, şeklinde asparagas haberler yapılmıştır. Her seçim dönemi bu şekilde asparagas haberler yapılması bizleri ziyadesiyle üzmektedir.

 Sahsın nefsi olarak böyle bir açıklama yaptığını düşünüyorum. Bizim için onun açıklaması boştur. Kendisi de Büyük Birlik Partisinin adını kullanarak bu açıklamayı yapması tamamen abesle iştigaldir. Ben kendisini bu yaptığından dolayı kabul etmiyorum. Allah’a emanet olun. Dedi.

 

ALPEREN OCAKLARI YALANLADI

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Sakarya il Başkanı Mehmet Zafer Özbudak yaptığı açıklamada; Ali Kemal Sofu’nun Hendek’te bizim ile uzaktan yakından bağlantısı olmayan şahıslarla adımızı kullanarak yapmış olduğu açıklamalar tamamen asılsız olup habere göstermiş olduğumuz tepki sebebiyle düzeltme yapılmıştır.

Özbudak Alperen Ocakları kurulduğu günden bu yana Büyük Birlik Partisi çatısı altındadır ve Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu izindedir. Diyerek açıklamalarına son verdi.