Hendek İnşaat Tadilat
ATV’de yayınlanan “Müge Anlı ile Tatlı Sert Programı”, esrarengiz bir şekilde kaybolan Hendekli Raif Cinli’yi aramaya devam ederken, program sırasında Bayraktepe’nin içki içilen ve eğlence mekanlarıile ünlü bir yermiş gibi yansıtılması, orada oturan vatandaşlar arasında rahatsızlık uyandırdı.

“Hassasiyet bekliyoruz”

Programda konuşanların veya yayına bağlananların Bayraktepe’yi “içki ve eğlence mekanları ile birlikte anıyor” olmasına tepki gösteren bazı vatandaşlar “Milyonların izlediği bir TV programında Bayraktepe’nin bu şekilde yansıtılıyor olması bizi hem üzdü, hem de bir Bayraktepeli olarak rencide etti. Müge Anlı’dan ve yayına bağlanan herkesten bu konuda hassasiyet bekliyoruz” dediler.

Tepki çeken mesaj…

Öte yandan “Müge Anlı ile Tatlı Sert Programı”na ait facebook hesabında, Raif Cinli’nin kaybolmasını konu alan yayından çekilmiş fotoğraf kareleri tek tek paylaşılırken, aynı sayfada yer verilen “ARKADAŞLAR, HAFTASONU İLK HEDEFİMİZ BAYRAKTEPE J “ şeklindeki espri ikonlu yorum da, Bayraktepeli vatandaşların tepkisine yol açtı.

“Türk Dünyasının rölyefleri Bayraktepe’de yaşıyor”

Bayraktepe’nin içki gibi kötü bir alışkanlık ve eğlence mekanları yerine, Türk Dünyasına katkıları ile anılmasını isteyen vatandaşlar şunları söylediler:

“Geçmişten geleceğe Türk Dünyası; bayrakları ve en özlü örneklerden oluşturulan rölyefleri ile Bayraktepe’de yaşamaya devam ediyor.

Burada  şu anda özerkliğini ve bağımsızlığını ilan etmiş Türk Devletleri’nin bayrakları da yer almaktadır. Hendek’te yaşayan etnik grupların 100 yıllık tarihini, kültürünü ve yaşam tarzlarını yansıtan Hendek Kültür Evi’de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir. 5000 kişilik anfi tiyatro, restaurant ve toplantı salonundan oluşan 2 katlı Kütük Ev de bu komplekste yer almaktadır.

“Burada içki yok, içki de içilmez”

Bayraktepe Tesisleri’nde bulunan rölyefler ve tarihçeler, özellikle çocuklarımızın geçmiş tarihi keyifle öğrenebilecekleri bir tarih kütüphanesidir. Buraya gelen vatandaşlarımız en leziz yöresel yemekleri yiyip tavşan kanı çaylarını yudumlarken, önlerinde uzayıp giden yeşil Hendek denizine dalıp gidilen bir  yerdir. Burada  içki yoktur. İçki de  içilmez".

haber . Hülya sürücü