Hendek İnşaat Tadilat
“ Rabbime teşekkür ediyorum, 18 yıl çok güzel ana evlat serüveni yaşattı bize “

Kandıra’nın Cebeci  sahilinde boğularak hayatını kaybeden,  Ömer Dursun’u, arama çalışmalarına katılan ekibi Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Bayraktepe’de ağırladı. Gecede duygusal anlar yaşandı.

Programa,  Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Kandıra Cumhuriyet Savcısı Ekrem Okbey, TCSG74 Komutanlığı, DEGAK04 Tim Komutanlığı, FG Havacılık, Kefken Balıkçılar Kooperatifi, KOSGEM ( Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi ), Cebeci Mahallesi Muhtarı Firdevs Kanyılmaz, TRAC Sakarya Şubesi, HAKUT ( Hendek Belediyesi Arama Kurtarma ), Kızılay Hendek Şubesi, Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri, Ömer Dursun’un ailesi, arkadaşları ve yakınları katıldı. 

Kandıra’nın Cebeci sahilinde arkadaşları ile denize giren ve boğularak hayatını kaybeden. Ömer Dursun’u, arama  kurtarma çalışmalarına katılan ekibe, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci teşekkür yemeği verdi. Ekipler Bayraktepe’ye geldiğinde Başkan İnci ve merhum Ömer Dursun’un ailesi tarafından karşılandılar.

Oğlu Ömer Dursun’u kaybeden AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Gülşen Dursun ve eşi Numan Dursun,    ekiplerin  yanlarına giderek, arama kurtarma çalışmalarında vermiş oldukları desteklerden dolayı tek tek teşekkür etti.

Yavrumun saray gibi bir mezarı var “

Programda bir konuşma yapan AK Parti Hendek İlçe Başkanı Fatma Gülşen Dursun, ekipte emeği geçenlere ailece minnet ve şükranlarını belirterek “ Oğlumuz Ömer’i bulmak için yaptığınız hizmeti ve iyiliği anlatacak kelime bulamıyorum.  Allah hepinizden razı olsun, Allah sizlere evlat acısı vermesin. Orada yapılan çalışmalarda hiç keşkemiz  kalmadı, çünkü her şeyin fazlası yapıldı. Tek derdimiz ve acımız evladımızdı. Muhtar Firdevs hanım da bizlere pansiyonunu açtı, gece gündüz bizlerle beraber acımızı paylaştı. Allah kendisinden ve Cebeci halkından razı olsun. Başkanımız Ali İnci ve Kaymakamımız Mustafa Ayhan ‘ın da verdikleri maddi manevi desteğin ne tarifi olur ne de hakları ödenir. Kısacası herkes tek yürek oldu. Burada Rabbime de teşekkür etmek istiyorum. Öncelikle 18 sene çok güzel ana evlat serüveni yaşattı bize evladımla. Kalanını da Cennette tamamlayacağız inşallah. Rabbim hepinizin önünü açsın, dünya ve ahrette mutlu refah yaşatsın. Çünkü beni denizlere baktırmıyorsunuz, yavrumun saray gibi bir mezarı var. Hepiniz bize ve yavrumuza hakkınızı helal edin “ Dedi.

Allah Ömer’i ve ailesini cennetinde buluştursun

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan da, ekipte görev alanlara teşekkür ederek “ Çalışmaları an ve an takip ettik. Gün geçtikçe ailenin acıları daha da derinleşti. Başkanımız Ali İnci, Kefken’li dalgıç ve balıkçılarla görüştü. Kendileri arama çalışmalarında destek verdiler. Denizden, karadan ve havadan, ekipler çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. Dördüncü gün Ömer’i denizden alma mutluluğunu yaşadık. Sizlerin yaralarına merhem olabildiysek ne mutlu bize. Allah Ömer’i ve ailesini cennetinde buluştursun. Çocuğumuza Allah’tan rahmet ailesine de sabırlar diliyorum “ Dedi.

 

Havadan, karadan, denizden yoğun arama

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de  bir konuşma yaparak “ Hepinizden Allah razı olsun. Kandıra Belediye Başkanımız Cengiz Kan’a, ve orada arama kurtarma çalışmalarında bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum. Aramalar  karadan, denizden ve havadan yoğun bir şekilde sürerken, balıkçı arkadaşlar dördüncü gün Ömer’e ulaştılar. Kendilerinden Allah razı olsun. Yine bizlere orada evini ve gönlünü açan bayan muhtarımız Firdevs hanıma da teşekkür ediyoruz. Kendisi gece gündüz bizleri yalnız bırakmadı. Cebeci halkı da bizlerin derdine ortak oldu. Teşekkür ediyoruz. Allah ailesine sabırlar versin “ Dedi.

Plaket

Konuşmaların ardından Başkan İnci, arama kurtarma ekiplerine teşekkür plaketi ve belgelerini verdi. Daha sonra Başkan İnci misafirleri Bayraktepe ile ilgili bilgilendirerek, müze, rölyefler ve Osman Bey anıtını gezdirdi.