Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Milli mücadele, Milletimiz için bağımsızlık yolunda

bir dönüm noktasıdır. Doğusundan batısına, ülkenin dört bir yanından insanımızı arkasına alarak, tüm yokluk ve yoksulluğa rağmen kazanılan büyük bir zaferdir.

 

“Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak ” diyen Atatürk’ün bu sözleri Cumhuriyet’e sahip çıkacak olan siz gençlere güveni ve  inancını anlatıyor.

Sevgili gençler Atamızın gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine çıkmamız için, sizlerin çağın gereksinimleri ile donatılmış iyi bir eğitim almanız en büyük hedefimiz.

Bu duygu ve düşüncelerle

19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramımızı kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

Paylaşmanın ve hoşgörünün ayı Ramazanı uğurlarken, tüm islam alemi için en önemli günlerden biri olan Kadir gecesine erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Özellikle bu gecede en büyük temennimiz, bizlere gönderilen Kur’anı Kerim’in gerçek manada anlaşılmasıdır. Bu güzel günler müslümanlar için manevi değerlerin arttığı, yardımlaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun daha da önem kazandığı zamanlardır.

 

Bu vesile ile Kadir gecemizi kutluyor, bu gecede yapacağımız ibadet ve duaların, Ülkemize ve tüm insanlığa barış, bereket ve sağlık getirmesini, yüce Mevladan diliyorum.

 

Nihat BAYRAKTAR

CHP Hendek ilçe Başkanı