Gençlerle kahvaltıda buluşan CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar “Bugün Gençlerimizle parti binamızda kahvaltı eşliğinde sohbet gerçekleştirdik. Gençlerimizin geleceğe dair endişeleri çok fazla. Üniversite öğrencisinin en önemli sorunu, sağlıklı ve güvenli barınma ihtiyacı, Kredilerin yetersizliği. Artan fahiş fiyatlar nedeniyle sağlıklı ve yetersiz beslenme, Kültürel faaliyetlere erişememek, Mezuniyet sonrası iş bulamamak kaygısı.

Her fırsatta geleceğimiz olduğunu söylediğimiz gençlerimizin taleplerine maalesef duyarsız kalındı ve ihtiyaçları karşılanamadı. Bugün en nitelikli gençlerimizin beyin göçüne engel olamıyorsak bir durup düşünmemiz lazım. Derhal tersine göçü sağlamamız gerekli. Ülkemizin maalesef en büyük sıkıntısı uyuşturucu.

Biz çocuklarımızı daha fazla sosyalleştirip onların enerjilerini farklı alanlara kanalize edersek sorunları en aza indiririz, bunlar için yerel yönetimlerin müzik, tiyatro, spor gibi alanları çoğaltması gerekli, ve hemen ivedilikle okul ve veliler arasında bir rehabilitasyon iletişimi sağlanması için hepimizin üzerine ne düşüyorsa üstlenmek için harekete geçmesi gerekli. Daha güçlü bir Türkiye ve güzel yarınlar için aklın ve bilimin yolundan ayrılmadan, gençlerimizin yollarını açmalıyız. İnanıyoruz sizlerle birlikte her şey çok güzel olacak” dedi.