CHP İlçe Başkanı Nihat Bayraktar mesajında;24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır’da hain bir terör saldırısında beş koruma polisiyle birlikte şehit edilen Hendek’in değerli evladı Ali Gaffar Okkan, başarılı çalışmalarıyla topluma önder, Cumhuriyetin, demokrasinin, ulusal birlik ve bütünlüğümüzün savunucusu olmuştur. Ali Gaffar Okkan görev yaptığı yerlerde devletle halkı kaynaştıran, halk tarafından sayılan ve sevilen gerçek bir halk kahramanıydı.

Ali Gaffar Okkan bu özellikleri nedeniyle birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlerin hedefi olmuştur. Ülkemizin önemli bir değeri olan Ali Gaffar Okkan, haince, kalleşçe ve alçakça bir saldırı sonucu katledilmiştir. Halen daha faili meçhul bir vaka olması kanayan bir yaramızdır.

Her zaman halkın yanında olan, terör örgütlerine karşı cansiperane mücadele eden Ali Gaffar Okkan’ın hemşerisi olmaktan her zaman onur duyduk. 

Bu duygu ve düşüncelerle 19 yıl önce şehit olan Hendek’in yiğit evladı Ali Gaffar Okkan’ı ve beş polis arkadaşını, saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.