Hendek Vadi Emlak
Hendek Muhtarlar Derneği başkanı Hüseyin Baylan ile ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdi. Açıklamada, derneği siyasete çekilmek istenmesine tepki gösterildi.

 İddialar asılsız

Hendek Muhtarlar Derneği yönetim kurulu, dernek başkanı Hüseyin Baylan hakkında bazı gazete ve internet sitelerinde hakkında çıkan haberler ve değerlendirmeler üzerine açıklamada bulundu. CHP ilçe kongresi sürecine müdahil olduğu yönündeki iddialarla da gündeme gelen ve bu iddialara sert şekilde karşılık veren Baylan’ın,  Yerel Basın temsilcilerine Hakkındaki iddialar ile ilgili açıklama yaparak yerel basında ve internet haber sitelerinde iddia olunan haberin ispat edilememesi durumunda haberi yapan habercilerin habercilik kimliklerini bırakmaları gerektiğini söyledi.

Baylan ; AKP kongresine Hendekli muhtarların katılmaması ve il yönetimine giren Şenay Sakal’ı tebrik etmediği şeklindeki söylentiler de tepki çekti. Dernek yönetim kurulu açıklamasında, Baylan’ın adı etrafında ortaya atılan tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğunu vurgulandı.

Adaylık konusu

Açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Yönetim kurulu başkanımız Sayın Hüseyin Baylan AKP il kongresinin ertesi günü Hendek Gençlik Merkezi’ne giderek Sayın Şenay Sakal’a hayırlı olsun dileğinde bulunmuş, ziyarette Belediye Başkanımız Ali İnci de bulunmuştur. Hendek Muhtarlar Derneği birlik ve beraberlik içinde tam bir aile havası içinde yönetilmektedir. Her muhtarımızın söz hakkı olduğu gibi 3 yıl sonra yapılacak olan başkanlık seçimlerinde 94 muhtarımızın da aday olma hakkı vardır. Kaldı ki hiçbir muhtarımıza ‘Sen aday olma’ deme gibi bir lüksümüz yoktur. Başkanımızı da kendi adaylığı ile ilgili kendisi verir. Oy hakkı olmayanların bu konuya müdahil olması doğru değildir.”