Bölge halkının tepki ve paylaşımları karşısında sessiz kalan ve hiçbir açıklama yapmayan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ın bu iddialara yanıt vermesi bekleniyor.

TEPKİ SONRASI İSTİFALAR

Diğer yandan Okulla ilgili yaşananların ardından tepkili olan AK Parti Üyesi vatandaşlar Partilerinden istifa ettiği ve bu rakamın 100’ü geçtiği ve istifaların devam edeceği dile getiriliyor.

PAYLAŞIMA TEPKİ

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın Yeşilyurt Ortaokulu ile ilgili açıklama yapmazken, Sosyal medya sayfasından “Yıkılan Soğuksu İlk- Orta  Okulumuzun ihale onayı alındı, kıymetli hemşehrilerimize hayırlı olsun..” paylaşımı Yeşilyurt Bölge halkının büyük tepkisine neden oldu.

Kısa süre önce açıklanan ve Hendek’te yapılacak olan Fen Lisesi ile ilgili de sessizliğini koruyan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın bu olanlar karşısında daha ne kadar sessiz kalacağı merak konusu oldu.

İSTİFAYA DAVET

Yıkım kararının ardından yapımı için İhale ilanı yayımlanan Yeşilyurt Ortaokulu projesinin Hendek’e kaydırıldığını iddia eden Uzunçarşı Muhtarı Halit Bektaş ve Yeşilyurt Mahalle sakinleri tepki gösterdiler ve AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ı istifaya davet ettiler.

Yeşilyurt Ortaokulu ile ilgili tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren Muhtar ve Vatandaşlar AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ı istifaya davet ettiler. Muhtar ve Ak Parti üyesi vatandaşlar tepkilerini Partiden istifa ederek devam ettirdiler.

OKULUN YAPIMI İLÇE MERKEZİNE KAYDIRILDI

Uzunçarşı Muhtarı Halit Bektaş sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşıma bölge halkı büyük destek veriyor.

Bektaş’ın paylaşımlarında İhalesi çıkmış Yeşilyurt ortaokulunun. İl, ilçe Milli eğitim müdürlerinin bölgemizdeki 4 mahalle 3500 nüfusunu hiçe sayarak el altından okulun yerinin değiştirilmesi, Hendek Kemaliye Mahallesine kaydırılmış olması hasebiyle siyasetçilerin bu konuyu kulak arkası etmesi de manidardır. Yeşilyurt, Kurtköy, Kocaahmetler, Uzunçarşı, halkından tepkilere neden oluyor konuyu Cumhurbaşkanımıza kadar iletip bu işin takipçisi olacağız” ifadeleri yer aldı.

Bektaş’ın bir diğer paylaşımında ise “İhalesi bitmiş Yeşilyurt ortaokulunun Hendek merkez de bir mahalleye kaydırılmasından dolayı hiç bir açıklama yapmayan ilçe milli eğitim müdürü Sabri Doğan ve ilçe başkanı Hasan serdar Baykal’ı Yeşilyurt halkı olarak istifaya davet ediyoruz. İlçe Başkanı istifa edene kadar mensubu olduğumuz Adalet Ve Kalkınma Partisinden istifa ediyoruz. Belediyemiz gitti ses çıkarmadık, lisemiz gitti ses çıkarmadık, orman işleme deposu gitti ses çıkarmadık. İlçe olabilecek Yeşilyurt’u tamamen bitirmeye çalışan kim olursa olsun bundan sonra halk olarak karsısındayız” ifadeleri yer aldı.