Hendek Vadi Emlak
Balıkesir’de 74’üncüsü yapılan Dursunbey Yağlı Güreşleri final müsabakası sonrasında, başpehlivanlar meydanda Mısır’da özgürlüğün sembolü haline gelen ’R4BIA’ posteri açarak, yaşanan olaylara tepki gösterdi.

Balıkesir Dursunbey ilçesinde düzenlenen Dursunbey Yağlı güreşlerinde Ahmet Kavakçı finalde rakibi Recep Kara’yı yenerek şampiyon oldu ve Kırkpınar Güreşlerinin rövanşını da almış oldu.

Dursunbey’de  ’R4BIA’ posterini Başpehlivanlık final müsabakasında karşı karşıya gelen Recep Kara ve Ahmet Kavakçı’nın müsabaka öncesi açtığı poster uzun süre alkışlandı.

Duygularını dile getiren Ahmet Kavakçı  "Bugün Mısır’da, Suriye’de Filistin’de, Arakan’da, Çin’de zulme uğrayan Müslüman din kardeşlerimiz var. Tabi Müslüman olmaları bizim için önemli ama ne olursa olsun zulmün her türlüsüne karşıyız. Sonuçta ortada bir insanlık ayıbı var. Bugün artık sistematik bir şekilde binlerce insan ölüyor. Bizde insanların seçilmiş oyuyla iş başına gelerek hükümet olan ve darbe ile al aşağı edilerek insanlara zulmeden darbe yönetimini, Mısır’da ki Sisi’yi şiddet ile kınıyoruz. İnşallah bu zulümler bir gün bitecek. İnşallah Müslümanlar rahat bir nefes alacak. Bu zulümler inşallah bir daha yaşanmaz. Bizde güreşçi başpehlivan arkadaşlarım olarak bu zulme sessiz kalmayalım istedik. Sesimiz küçük dahi olsa safımız belli olsun " dedi.

Başpehlivanların R4BIA selamı güreşseverlerin büyük desteğini aldı.