Araçları tek tek dolaşan Yüce, “Şartlar zor lütfen çok dikkatli olalım. Allah yolunuzu açık etsin” dedi. Bu ikram karşısında mutlu olan yolcular Başkan Yüce’ye teşekkür etti.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, kar yağışıyla şartların zorlaştığı TEM Otoyolu gişelerinde vatandaşlara ikramda bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Hizmet Aracı Adapazarı gişelerinde sürücüler ve yolcular için yüzlerce kişilik çorba hazırladı. Başkan Yüce otoyola giriş-çıkış yapan vatandaşlara bardakta sıcak çorba, ekmek ve su ikram etti. Yüce, polis kontrolünün yapıldığı noktada duraksayan araçlardakilerle bir süre sohbet etti. Ayrıca şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslere de uğrayan Başkan Yüce ‘hayırlı yolculuklar’ dileklerini iletti. Vatandaşlar ikramdan dolayı büyük mutluluk duyarken Yüce’ye teşekkürlerini sundu.

 

“24 saat çalışmaya devam ediyoruz”

Başkan Yüce, “Rabbim yola çıkan, yolda olan tüm vatandaşlarımızı kazadan beladan korusun. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak gündüz gece demeden çalışmalarımız neticesinde çok şükür ilimizde kara teslim olmuş kapalı yol bırakmadık. Bugün de yolda olan vatandaşlarımızın yanında olmak için onlara sıcak bir çorba ikram ederek yanlarında olmak istedik. Verdikleri küçük çorba molasıyla tüm şoförlerin ve yolcuların içini ısıttık. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle vatandaşa hizmet için 24 saat esasıyla çalışmaya devam ediyor. Bizler hizmetlerimiz sayesinde yüzü gülen vatandaşlarımızı görünce daha mutlu oluyoruz. Rabbim tüm şoförlerimizin yolunu açık etsin ” dedi.