Hendek İnşaat Tadilat
Hendek’e üniversite için isim hakkı alındı

 Hendek Belediye Başkanı Ali İnci projelerinden biri olan Doğu Marmara Üniversitesi ile ilgili isim hakkını aldığını söyledi. Başkan İnci, Hendek’te üniversite ile ilgili çalışmalarında sürdüğünü dile getirdi.

 

HAZIRLIK SÜRÜYOR

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci geçen günlerde katıldığı bir açılışta Hendeklilere üniversite müjdesi verdi. İlçeye yapılmasını istediği üniversitenin adını daha önce açıklayan İnci, ‘Doğu Marmara Üniversitesi’nin isim hakkını aldığını söyledi. Başkan İnci, üniversite yapımı ile ilgili yer tahsisi çalışmalarını da başlattığını söyleyerek, Doğu Marmara Üniversitesi’nin kurulması için gerekli alt yapıyı ve hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

YERİ DE BELLİ OLDU

Belediye Başkanı Ali İnci, ‘Doğu Marmara Üniversitesi’nin D-100 Karayolu ile TEM Otoyolu arasında bulunan bağlantı yolu üzerinde yapımı başlanan Devlet Hastane’nin yanında bulunan arazi de yapılacağını sözlerine ekledi. Hendek için söz verdiği projelerini bir bir hayata geçirmek için çaba sarf ettiğini söyleyen Başkan İnci, ilçeyi modern bir üniversite kenti haline getirmeye kararlı olduklarını vurguladı.