ÇAMUR AT İZİ KALSIN!
Başkan Mehmet Yaşar Demirel, yaklaşan Hendek Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimi öncesi, sessizliğini bozdu.
Başkan Demirel, seçimler sokakta dedikodu yaparak kazanılmaz. Çamur at, izi kalsın mantığıyla hareket edenler, önce bir kendilerine baksınlar, dedi.
SOKAK DEDİKODUSU, ESKİ BAŞKANA YAKIŞMIYOR!
Başkan Demirel, uzun yıllar Hendek'te belediye başkanlığı yapmış, eski milletvekili sıfatı almış bir siyasetçinin sokakta ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım hakkında dedikodu yapmasına üzülüyorum. Üzüntüm dedikodu yapan siyasetçinin şahsıyla ilgili değildir, aksine Hendek'te geçmişte temsil ettiği makamlarla ilgilidir. Eski belediye başkanı sıfatı taşıyan bir siyasetçinin, şahsımla ilgili sokak dedikodusu yapması, hoş bir davranış değil, dedi.
BATIK KOOPERATİFTEN, PARASI VE SAYGINLIĞI OLAN KOOPERATİF OLDUK...
Başkan Demirel, kooperatifi 2008 yılında batık bir vaziyette aldık. Kooperatif borç batağı içindeydi ve kapalıydı. Yedi yıllık bir mücadele sonunda 2015 yılında kooperatifin kredilerini açıp, esnafımıza kredi verir hale getirdik. 2015 yılından itibaren kooperatifimiz her yıl daha iyi duruma geldi. Bugün geldiğimiz nokta, kasasında parası olan, bölgede hattaTürkiye'de saygınlık kazanmış bir kooperatifiz. Birilerinin söylediği gibi 20 yıllık kooperatif başkanı değilim. 12 yılda batık kooperatiften, bankada saygınlığı ve parası olan bir kooperatif olduk. Ben ve arkadaşlarım sürekli olarak Hendek esnafına daha fazla plasman nasıl sağlarız, diye çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda milletvekillerimizde bizlere yardımcı oluyor. Ankara'da milletvekillerimiz sayesinde bazı sıkıntıları aşıyoruz. Her ne kadar eski vekil kooperatif kredilerini engellemeye çalışsa da, vekillerimiz sayesinde sorunları aşıyoruz.
BİZİ BİLEN BİLİR, BİLMEYEN DE KENDİ GİBİ BİLİR...
Başkan Demirel, açık oylama ile ilgili üyelerimizi el kaldırma konusunda tehdit ettiğimiz konuşuluyor. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın üyeler üzerine, iddia edildiği gibi bir baskısı olmamıştır. Üyelere baskı yaptığımız şeklindeki iddialar ve söylemler, demokrasi adına çok çirkin konuşmalardır. Kaldı ki Kooperatif personeli içinde de üyelere baskı yapacak bir personelimiz yok. Bizi bu tip çirkin iddialarla suçlayanlar, önce bir kendilerine baksınlar. Geçmişte aldığı sıfatları koz olarak kullanıp üyelere baskı yapan, eski başkanın ta kendisidir. Sayın başkan! Sizin bu iddialarınıza sadece gülüyorum. Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir. Bir çok seçime girdim, girdiğim seçimlerin hangisinde üyelerimize baskı yaptım? Bu yüzden üyelerimiz sokak dedikoducularına en güzel cevabı genel kurulda  versinler. Kooperatif üyelerimiz seçim günü (25 Temmuz Pazar günü) çekinmeden gelip, kendi hür iradesiyle başkanını seçsin, dedi.