Hendek İnşaat Tadilat
Başbakan Erdoğan Kent Meydanı’ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada tüm teşkilattan 30 Martta kadar yoğun çalışmalarını isteyerek, Sabredeceğiz. Sabırlı olacağız. Kavgaların içine girmeyeceğiz. İstedikleri kadar iftira atsınlar. Biz bu iftiralara karşı sabredeceğiz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kent Meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde, Sakarya Milletvekili Ayşenur İslamın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına getirilmesinin herkese hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başladı. Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sakarya ve çevre illerin milletvekilleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Sakaryanın bugün bir başka güzel, bir başka heyecanlı olduğunu belirten Erdoğan, ilimizin demokrasiye, milli iradeye ve yeni Türkiye idealine sahip çıktığını alanda çok daha farklı bir şekilde gösterdiğini söyledi. \"Allah hepinizden razı olsun. Rabbim, kardeşliğimizi, birliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim etsin. Rabbim muhabbetimizi daim etsin, daha da artırsın\" diyen Erdoğan, Sakaryanın yalnız olmadığını, sergilenen coşkunun, heyecanın, kardeşlik ve dayanışma hissiyatının 80 vilayette paylaşıldığını ifade etti.

 

Başbakan Erdoğan, Türkiyede yolsuzluk kılıfına gizlenmiş son derece çirkin, son derece tehlikeli bir operasyon yürütüldüğünü bildirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: Bu operasyon, bir yolsuzluk operasyonu değil, burada farklı maksatlar var. Biliyorsunuz, bizim güzel bir sözümüz var: Minareyi çalan, kılıfını hazırlar. Bunlar minareyi çaldılar, şimdi kılıfı hazırlıyor. Burada çok çirkin, çok tehlikeli, içinde ajanlık olan, casusluk olan, içinde ihanet olan son derece tehlikeli niyetler var. Türkiye üzerine bir tasarım yaptılar, bir tuzak hazırladılar, kirli bir oyun kurdular. Yolsuzluk süsü vererek, milli iradeyi, milleti, büyük Türkiye\'yi, yeni Türkiyeyi hedef aldılar. Bunu yaparken, üzülerek ifade ediyorum, benim ülkemin vatandaşlarını, benim ülkemin kurumlarını, ülkemin polisini, hakimini, savcısını, siyasetçisini, medyasını, sermayesini kullandılar. Yolsuzluk manşetleri ile yolsuzluk iddialarıyla iftiralarla kara kampanyalarla asıl niyeti, asıl maksadı gizlemeye çalışıyorlar” dedi.

 

Erdoğan, tüm teşkilattan 30 Martta kadar yoğun çalışmalarını isteyerek, Biz beddualarla dolaşmayacağız, dualarla dolaşacağız.  Yumuşak dil ile kavli leyin ile dolaşacağız. Sabredeceğiz. Sabırlı olacağız. Kavgaların içine girmeyeceğiz. İstedikleri kadar iftira atsınlar. Biz bu iftiralara karşı sabredeceğiz. Çünkü, biz şuna inanıyoruz: Armutu yenen ağaç taşlanır” dedi.

 

Erdoğan, bir günde Sakaryaya yaklaşık 550 trilyon liralık yatırımı kazandırdıklarına dikkati çekti. Sakaryaya yakışır bir eğitim ve araştırma hastanesinin inşa edildiğini dile getiren Erdoğan, hizmet vermeye başlayan hastanenin açılışının bugün yapılacağını belirtti.Yapılan tüm yatırımların Sakaryaya ve Türkiyeye hayırlı olmasını dileyen Başbakan Erdoğan, Geçtiğimiz 11 yılda ulaştırmada Sakaryaya yaklaşık 3 katrilyonluk yatırım yaptık. Tarımda 600 trilyon liralık, eğitimde 500 trilyon liralık, sosyal yardımlarda 391 trilyon liralık, sağlıkta 302 trilyon liralık, gençlik ve sporda 300 trilyon liralık yatırım yaptık vesaire. Toplamda 8,2 katrilyon liralık yatırım yaptık Sakaryaya dedi.

Ama şimdi bunların hepsi ortadan kalktı. Hamdolsun tertemiz, pırıl pırıl bir Sakarya var. Havasıyla tertemiz, çöpüyle falan tertemiz bir Sakarya var. Bugün açılışını yaptığımız içme suyu arıtma tesisiyle suyu tertemiz bir Sakarya var ifadesini kullandı.

 

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:İnşallah şimdi bir adım daha atıyoruz, Ankara-İstanbul YHT,de Sakaryaya inşallah şurada bir kaç ay içinde merhaba diyor. Benim milletime layık olan bu. Sakarya’ma layık olan bu. Daha iyileri olacak, daha güzelleri olacak, Cengiz Topele geliyoruz uçakla, oradan Sakaryadayız. Niye bunlar yapamadı, bunların böyle bir sevdası aşkı yok. Biz size sevdalıyız, sevdalı. Bizim bu millete aşkımız var. Bunu kıskanıyorlar, dert burada. Ama evelallah bunları da aşacağız. Şurada 90 gün var, 90 gün geceli gündüzlü çalışmaya var mıyız? Evelallah.