Hendek Vadi Emlak
Hendek sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından ilçemizde yapılan araştırmalar sonunda özellikle kimsesiz, yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalık içinde bulunan vatandaşlarımızın barınma koşullarının iyileştirme projesi hayata geçti.

Hendek sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığıyla ilçemizde yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde, barınma imkânından yoksun, çok sağlıksız konutlarda yaşamak zorunda kalan, özellikle kimsesiz yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalık içinde bulunan vatandaşlarımızın barınma koşullarının iyileştirilmesine yönelik projeler hazırlanmakta, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Fon Kurulunca değerlendirilmektedir.

Uygun olduğu bildirilen barınma yardımı talepleri, Hendek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kısa sürede hayata geçirilmektedir.

Öncelikle mevcut konutlarının iyileştirilmesi konusunda tamiratlar yapmak üzere oluşturulan projeler, bunun teknik olarak mümkün olmadığının tespiti durumunda yeni konut (prefabrik) yaptırmaktadır.

Bir önemli detay da, başvuru sahibinin yukarıda belirtilen özelliklere sahip olmasının yanı sıra mülkiyet sorununun bulunmaması, arazi üzerinde tek söz sahibi olması istenmektedir.