Hendek İnşaat Tadilat

Önceki yıllarda da gündeme gelen Hendek Dikmen Yaylası Kayak Merkezi projesi bu kez hayat buluyor. AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr.Mustafa İsen’in hayalini kurduğu kış sporları merkezi projesi için somut adımlar atıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Uzman Hasan Sağlam, Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sağlam, Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanları Zeynep Aslan, Ulaş Karayel, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel Dikmen Yaylası’nda inceleme yaptı.

HEYECAN

Heyet hazırlanacak raporun ardından bölgenin kış sporları ilan edilmesi için ilgili bakanlıkların kararını bekleyecek. Turizm bölgesi ilanının ardından Dikmen kayak, kızak, snowboard, takım ve motor sporlarının merkezi olacak.  Olay bölgede şimdiden büyük heyecan yarattı.

MUHTARLIK

Hendek Dikmen mahalle muhtarı Menderes Ayvaz heyetin geleceğini belli olduktan sonra gerekli hazırlıkları yaptıklarını gelen konuklarını en iyi bir şekilde ağırladıklarını yapılan Kayak  Merkezi projesinin Dikmen Mahallesi ve Hendek ilçemiz için çok önemli bir proje yeni yatırımlar yeni iş alanları demek inşallah umduğumuz netice çıkar şimdiden emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.