Hendek İnşaat Tadilat
ADASU HES’in açılışı için Sakarya’ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Başkan Toçoğlu’nu makamında ziyaret etti. Bakan Yıldız, “Yeniden inşa edilen Sakarya’nın her zaman yanındayız. Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanındayız, destekliyoruz. İnşallah yatırımlarımız artarak devam edecek. Bu dönemde de 115 Milyon TL’lik enerji üretimi ve dağıtımı ile doğalgaz yatırımını hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Türkiye’de ilk defa bir belediye kendi kaynaklarıyla hidroelektrik santrali inşa etti. Bu başarı ayakları yere sağlam basan Yeni Türkiye’nin, Yeni Sakarya’nın başarısıdır. Bu başarı tüm Sakaryalılarındır. Sayın Bakanımızı şehrimize ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Toçoğlu konuşmasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a günün anısına hediye takdim etti.

 

Bakan’dan Sakaryalılara destek teşekkürü

Sakarya’da bulunuyor olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasına başlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Öncelikle yerel seçimlede tekrar belediye başkanı seçilen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Yeni dönemde Sayın Başkanımıza başarılar diliyorum. Sakarya, ülkemizdeki istikrararın devamı için büyük katkı sağladı. Sakarya’nın  her zaman ülkeyi sürükleyen bir yapısının olduğunu biliyoruz. Tüm Sakaryalılara vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Santralimizin açılışını gerçekleştireceğiz

Bakan Yıldız, “İnşallah hep birlikte santralimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Son 12 yılda Sakarya’da yaklaşık 10 Milyar TL’lik yatırım yapıldı. Bu yatırımların içerisinde yaklaşık 450 Milyon TL’lik enerji yatırımı hayata geçirildi. Yatırımlarımız devam edecek. Bu dönemde de 115 Milyon TL’lik enerji üretimi ve dağıtımı ile doğalgaz yatırımını hayata geçirmeyi planlıyoruz. Tükettiği enerjinin yaklaşık 6,5 katını üreten yani tükettiğinden daha fazlasını üreten bir şehirdeyiz. Sakarya, kayıp kaçağın en az olduğu iller arasında yer  alıyor. Bu da bizim için çok önemli. Yeniden inşa edilen Sakarya’nın her zaman yanındayız. Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanındayız, destekliyoruz. İnşallah yatırımlarımız artarak devam edecek. Sayın Bakanımızı, değerli milletvekillerimizi ve komisyon başkanımızı Ankara’daki uyumlu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.