Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 14.Geleneksel Güreş ve Sünnet şölenlerine katılan İç işleri Bakanı İdris Naim Şahin Hendek’te Bayraktepe Şehitlik ve Hendek Kültür evinin açılışını gerçekleştirdi.

Hendek Belediyesi’nin Bayraktepe de yaptığı Hendek Şehitliği ve Hendek Kültür Evinin açılışına katılan Bakan Şahin burada şehit aileleri bir araya geldi.

Açılış törenine İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yanı sıra Vali Mustafa Büyük Alay Komutanı Yarbay İsmail Güzel, AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik,  Kaymakam Mustafa Ayhan, Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, şehit Aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış kurdelesini, Bakan Şahin, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya milletvekilleri, Hendek Kaymakamı, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve şehit aileleri ile birlikte kestiler.

Şehitlerimize olan saygımız inancımız hep yaşayacaktır

Bakan Şahin, "Aziz şehitlerimizin her damla kanı bu topraklar üzerine düştükçe, buralar bizim için daha çok vatan oluyor. Biz onları ölü kabul etmiyoruz, biz onları yaşayan şanslı mutlu varlıklar, Cenab-ı Allah'ın yaşayan kulları olarak görüyoruz, inanıyoruz, biliyoruz. Bu inancımız hep böyle kalbimizde yer alacak ve nesilden nesile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehadet anlayışımız ve şehitlerimize olan saygımız inancımız hep yaşayacaktır. Hendek Belediyemiz de bu anlayışın sonucudur ki şehrin, ilçenin en güzel mekanlarından birisi olan burada aziz şehitlerimize saygının ve sadakatin ifadesi olarak bu mekanı düzenlemiştir. Belediyemize, Belediye Başkanımıza bu duyarlı davranışından dolayı çok teşekkür ederim" Dedi.

Şehitlerimizi gelecek nesillere tanıtmayı hedefliyoruz

Hendekli olup şehit düşen hemşerilerini bu şehitlikte gelecek nesillere tanıtmayı hedeflediklerini belirten Başkan İnci, şehitlere rahmet, yakınlarına sabır diledi. İnci, şehit ailelerini hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını ve bundan sonra her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.

Şehitleri rahmetle anarak kurdeleyi kesen Bakan Şahin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi gösterdiği vefadan dolayı tebrik etti. Bakan Şahin Şehitlik’i gezerek şehitlerin anıt mezarlarına aileleriyle birlikte karanfil bıraktı.

Bakan Şahin ve beraberindekiler Şehitlik açılışının ardından Hendek Kültür evini hayırlı olsun dileklerinde bulunarak açılışı yaptı. Kuva-i Milliye Onursal Başkanı Rüştü Çürüksulu tarafından  Hendek Kültürevi’ni gezen Bakan Şahin’e, kalpak, tespih ve kama hediye edildi. Açılış sonrası Bakan Şahin Bayraktepe tesislerinde şehit aileleri ile bir araya geldi. Bakan Şahin’e, Sakarya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Niyazi Borinli tarafından, şehit aileleri adına  hediye takdim edildi.Daha sonra Bakan Şahin, Hendek Kültürevi anı defterine duygularını yazdı.

Program sonrası Hendek Belediyesi tarafından vatandaşlara yemek ikramı yapıldı. Yemeğin ardından Bakan Şahin Hendek’ten ayrıldı.