Hendek Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'nun başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Ocak ayı Meclis toplantısında 1 ilave gündem maddesi olmak üzere 16 madde görüşülerek karara bağlandı.

Ocak Ayı Meclis toplantısının sonunda Gazeteci Orhan Topçu kamuoyunda dillendirilen "Babaoğlu başka siyasi partiye geçecek" iddialarına yanıt verdi.

Başkan Turgut Babaoğlu "Farklı siyasi partilere geçeceğimizle alakalı konu yaklaşık birkaç aydır bizim kulağımıza hep geliyor. Meclis üyesi arkadaşlarımızla, parti çalışma grubu arkadaşlarımızla, mahalle temsilcileri ve sorumlularımızla birkaç haftadır bu konuyla ilgili toplantılar, görüşmeler yapıyoruz. Evet; böyle bir talep var. Gerek meclis üyelerinden, gerek mahalle temsilcilerimizden, gerekse siyasi partilerimizden böyle teklifler var. Sanırım bu akşamda bir toplantı yapacağız ve bir karar vereceğiz. Yani bu dedikodu değil, böyle bir konuşmamız var. Ama daha karar vermiş değiliz" diyerek yanıt verdi.