Cezaevi getirmek için çaba sarf edenlerin aynı hassasiyeti Hendek’e Fen Lisesi kazandırmak için göstermediklerini dile getiren MHP Hendek ilçe Başkanı Turgut Babaoğlu “Yazıklar olsun. Bir Hendek'li olarak çok üzülüyorum, Belki bu durumdan sorumluluk sahiplerinin biraz yüzleri kızarır da ilçemize bir Fen Lisesi yaptırıp bu rezaletten kurtulurlar.

Babaoğlu Sosyal Medya Sayfasında yaptığı paylaşımda “BU YAZIMI GÜZEL İLÇEMİZ HENDEK’E CEZAEVİ GETİRMEK İÇİN BİR DÜNYA FIRILDAKLIK YAPANLARA YADA OLMAMASI İÇİN HİÇBİR ÇABA GÖSTERMEYENLERE, ÇABA GÖSTERİYOR GİBİ YAPIP HİÇBİRŞEY YAPMAYANLARA İTHAF EDİYORUM.

NİTELİKLİ OKULLAR BELİRLENDİ.

MALESEF HENDEK'TE NE HENDEK ANADOLU NE ATİKE HANIM NİTELİKLİ OKUL OLAMADI. HENDEK İMAM HATİP LİSESİDE LİSTEYE GİREMEDİ. AKYAZI'DA İKİ OKUL AKADEMİK LİSELER ARASİNDA

İKİ İLÇENİN NÜFUSUNU TOPLASAN HENDEK'İN NÜFUSUNUN YARISI BİLE OLMAYAN RİZE'NİN GÜNEYSU VE PAZAR İLÇELERİNDE FEN LİSESİ VAR, BİZDE YOK.

YILLARDIR SÖYLÜYORUZ AMA NAFİLE. EĞİTİMİ SADECE KENDİ ADAMLARINI MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI ATAMAK OLARAK GÖREN ZİHNİYET, BİR ZAHMET KAFALARINI KALDIRIP BU LİSTEYİ BİR İNCELESİNLER. BURDAN ANLAŞILAN ŞU,

YA HENDEK’İN ÇOCUKLARI DOKTOR, MÜHENDİS, ECZACI OLAMAYACAK YA DA BAŞKA İLLERE İLÇELERE OKUMAYA GİDECEKLER.

YAZIKLAR OLSUN. BİR HENDEK'Lİ OLARAK ÇOK ÜZÜLÜYORUM, BELKİ BU DURUMDAN SORUMLULUK SAHİPLERİNİN BİRAZ YÜZLERİ KIZARIRDA İLÇEMİZE BİR FEN LİSESİ YAPTIRIP BU REZALETTEN KURTULURLAR.