Hendek Vadi Emlak

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu 17 Ağustos 1999 depreminin 16. Yıldönümünde yayımladığı mesajında “ 16 yıl önce meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan sadece Sakarya'mızı değil ülkemizi derinden sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 Ağustos 1999 Depreminin yıl dönümünde bir kez daha hüznü ve acıyı kalplerimiz de hissediyoruz. Hiç kuşku yok ki ateş düştüğü yeri yakmakla birlikte pek çok ailenin yaşadığı dram sonucu oluşan travma hepimizi sarsmıştır.

Ülkemiz dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır, geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Burada önemli olan husus artık depremle yaşayabilmeyi öğrenebilmek ve yapı stoklarımızı, evlerimizi, iş yerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmektir, başka çaremiz olmadığına gibi yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojinin imkanlarını kullanarak bunu yapmak mecburiyetindeyiz. Toplumun ve kurumların her birine aynı derecede sorumluluklar düşmektedir.

Sakarya halkı yaşanan bu elem verici felaketin ardından onca mal ve can kaybı vermesine rağmen yüreğinde taşıdığı sonsuz güçle çok kısa zamanda toparlanmıştır.

Böylesine bir acının ne Sakarya'mız da ne ülkemiz de, nede dünya da bir daha yaşanmaması için Yüce Mevlaya dua ederken yitirdiğimiz deprem şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı diliyorum.

Hepinizi Yüce Allah'a emanet ediyorum..