TOPLU KONUT HAMLESİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, İkbaliye-Akpınar-Çağlayan bölgesinde bulunan 150 dönüm arazide inşa edilecek toplu konut projesi detaylarında sona gelindiğini duyurdu.

 

150 DÖNÜM ARAZİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, toplu konut projesi kapsamında çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi. Başkan Babaoğlu, 150 dönüm arazide yeni bir yaşam merkezi inşa edileceğini ifade ederek, “3+1 ve 2+1 olarak planlanan konutlarımızın yapılacağı alanda geniş yeşil alan planlamalarıyla konut projemiz fark yaratacak. Ayrıca konut projemiz içinde okul, kreş, sağlık ocağı, fırın, marketler başta olmak üzere ticari donatı alanları yer alacak” dedi

 

HER YÖNÜYLE DÜŞÜNÜLDÜ

Bisiklet kullanımının yaygın olacağı bir proje düşündüklerini söyleyen Başkan Babaoğlu, “Proje alanı kapsamında bisiklet yolları ve otoparklarıyla her yere ulaşım çok kolay ve güvenli olacak. Açık otopark alanları ve cep otopark alanlarıyla, akıllı güneş enerji panel sistemleriyle toplu konut projesi Sakarya’ya örnek olacak. Modern bir yaşam merkezi inşa edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

TANITIM OFİSİ AÇILACAK

Projeyle ilgili kısa sürede tanıtım ofisinin kısa sürede açılarak vatandaşlara bilgiler verileceğini anlatan Başkan Babaoğlu, “Toplu konut tanıtım programı kısa sürede yapılacak. Ardından projeyle ilgili bilgilendirmeler başlayacak ve vatandaşlarımız aradığı tüm sorulara cevap bulacak. Ödeme koşulları, şartlar, konutların teslim tarihi hepsi belli olmak üzere.  Biz burada çalışıp bir türlü ev sahibi olamayan vatandaşlarımıza imkan sağlayacağız. Kimseye rakip olmuyoruz. 700 adet olarak planlanan toplu konutla ilgili başvuru şartları ve tüm net bilgiler kısa sürede vatandaşlarımızla paylaşılacak” diye konuştu.