Hendek İnşaat Tadilat
Hendek’de yapımı devam eden Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik KemaliyeMahallesi sakinlerinin isyanı giderek büyürken, mahalle halkına MHPHendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu’dan destek geldi. Babaoğlu,“Desteğimizi parti hareketi gibi de gösterseler, bizi provokatör deilan etseler, Kemaliye halkının destekçisiyiz” dedi.

TurgutBabaoğlu, Belediye Başkanı Ali İnci’nin, halkı vaadlerle kandırıp iknaederek alel acele başlattığı proje için, zamanında ne söylediyse haklıçıktığını öne sürerek, şimdi yapılması gerekenin halkla birliktemantıklı çözüm bulunması olduğunun altını çizdi.

İşte; “Kemaliyehalkına desteğimizi bir parti hareketi gibi algılamak isteyenlerolabilir, hatta bizi olayları provoke etmekle suçlayabilirler. Ne olursaolsun halkın ortak mutabakatla alacağı kararın her zaman arkasındadururuz”diyen MHPli başkan adayının “Kentsel Dönüşüm Projesi” veKemaliye halkının isyanıyla ilgili o çarpıcı yorumu:

“HANGİSİ…?
KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜ..?
KEMALİYE MAHALLESİ DÖNÜŞÜM PROJESİ Mİ..?
RİSKLİ ALAN UYGULAMASI MI…?
YOKSA……?

“YALAN VAADLERLE HALKI İKNA ETTİ”

BU SÜREÇ ASLINDA BAŞLANGIÇ AŞAMASINDA BİTMİŞTİ, ÇÜNKÜ MAHALLE HALKININFİKRİ ALINMADAN BAŞLATILMAK ISTENEN BİR PROJENİN BASARILI OLAMIYACAĞIBİLİNEBİLİRDİ. BAŞKAN HERKESE RAGMEN BİREYSEL GÖRÜŞMELERLE ÇOK MİRASLIVE HİÇ MİRASÇISI OLMAYAN YAŞLI İNSANLARLA, SİYASİ OLARAK KENDİNE YAKININSANLARI YALAN VAADLERLE IKNA EDEREK YERLERİNİ SATIN ALDI VE ALELACELE, ONAYLANMAMIŞ, RUHSATSIZ BİR PROJE İÇİN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI.BEN BUNU O GÜN “TİYATRO OYNANIYOR” DİYE YORUMLAMIŞTIM, ÇOK GEÇMEDENDOGRULUGU ORTAYA ÇIKTI VE KAÇAK İNŞAAT DURUDURULDU, SUYU KESİLDİ.

“SÜRECİN ÖNÜ KESİLDİ”

ARDINDAN MAHALLE HALKININ YÜRÜTMEYİ DURDURMAK ÜZERE AÇTIĞI DAVALARKAZINILDI, AKABINDE BELEDİYE KARSI ATAKLA MAHALLEYİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDENÇIKARDI, KEMALİYE MAHALLESİ DÖNÜŞÜM PROJESİ OLDU, ONDA DA BAŞARILIOLAMAYINCA, MAHALLENİN TAMAMINI BAKANLAR KURULU KARARI İLE RİSKLİ ALANİLAN ETTİ, PEŞİNDEN ACELE KAMULAŞTIRMA DAVASI GUNDEME GELDİ. FAKATMAHALLELİ TARAFINDAN AÇILAN DAVALARLA SÜRECİN ÖNÜ KESİLDİ.

“HALK, TEPKİSİNDE HAKLI”

SON OLARAK DA ALİ BAŞKAN, BAKANLAR KURULU’NA KEMALİYE MAHALLESİNDEİLGİLİ PARSELLERLE ALAKALI KAMULAŞTIRILMASI ÜZERINE BAKANLAR KURULUNDANKARAR ÇIKARTTIRDI VE UYGULANMASI İÇİN MAHKEMENIN GÖNDERDİĞİ HEYETMAHALLEMIZETESPİT YAPMAYA GELDİ. FAKAT BU DURUMDAN HABERDAR VE ARTIKSABRI TAŞAN MAHALLELİ TOPLANARAK ÖNCE HEYETİN KARŞISINA GEÇEREK, SONRADA BELEDİYENİN ÖNÜNDE TOPLANARAK DEMOKRATİK HAKLARINI KULLANDILAR VEHAKLI TEPKİLERİNİ DİLE GETİRDİLER.

“EVİMİ TERK ETMEM AMA…”

BİR MAHALLE SAKİNİ OLARAK, KENDİ DÜŞÜNCEME GÖRE HAREKET EDEREKTERCİHİMİ İSTEDİĞİM GİBİ KULLANABİLİRİM. BU ANLAMDA TERCİHİM EVİMDEKALMAK, MAHALLEMİ TERKETMEMEK . FAKAT SİYASİ BİRİSİ OLUNCA DURUMFARKLILAŞIYOR, HERKESİ TEMSİL ETMENİZ, HERKESİN HAKKINI SAVUNMANIZ,KENDİ ÇIKARINIZI BİR KENARA İTMENİZ GEREKİYOR.

“BİZİM İŞİMİZ DAHA ZOR”

MAHALLEDE BİRKAÇ FARKLI DURUM VAR, BİR YANDA EVİNİ-YERİNİ VERMİŞ VEKİRADA OTURAN, PROJENİN SONUÇLANMASINI BEKLEYİP EVLERİNE GEÇMEYİBEKLEYENLER, BİR YANDA NE KOŞULDA OLURSA OLSUN YERLERİNİ, EVLERİNİTESLİM ETMEYECEK OLANLAR, ÖTE YANDA DA, YERİNİ VERMEK İSTEYEN, ANCAKGEREK KOMŞU BASKISI, “ACABA KOMŞUMA YANLIŞ YAPARMIYIM” DİYENLER, GEREKSE ALİ BAŞKANA OLAN GUVENSİZLİK “ACABA GERCEKTEN MALIMIN DEGERİNİALIYORMUYUM” YADA “ACABA KANDIRILIYOR MUYUM” DİYE ŞÜPHESİ OLANLAR. BUANLAMDA BİZİM İŞİMİZ ÇOK DAHA ZOR.

“MANTIKLI KARARI HALK VEREBİLİR”

ŞU DURUMDA TEK BİR DÜŞÜNCE DOGRU BİR KARAR OLARAK KABUL EDİLEMEZ. BUİŞİN DOĞRUSU ASLINDA EN BAŞTA OLMASI GEREKEN ŞEYDİ. BAŞKAN PROJESİNİORTAYA KOYACAK, NE YAPMAK İSTEDİĞİNİ HERKES GÖRECEK, AYRINTILI BİRŞEKİLDE KAZANÇ VE KAYIPLAR ANLATILACAK . VAZGEÇİLİRSE KAZANÇ NE OLUR,KAYIP NE OLUR, DEVAM EDİLİRSE NE KAZANILIRNE KAYBEDİLİR? BUNLAR İYİCEDÜŞÜNÜLMELİ VE MANTIKLI KARAR VERİLMELİ.

HEYET ÖNERİSİ

OYÜZDEN BU KARARI DA ANCAK MAHALLE HALKI VEREBİLİR, MAHALLE HALKININTAMAMININ TEMSİL EDİLDİĞİ (DAHA ÖNCE YERİNİ VERENLER-HİÇBİR ŞEKİLDEVERMEK İSTEMEYENLER VE ŞARTLAR OLUŞTUGUNDA VERMEK İSTEYEN, VERMEİHTİMALİ OLANLARDAN OLUŞAN) BIR HEYET OLUŞTURULMASI, TAMAM MI YOKSA,DEVAM MIKARARININ ORADAN ÇIKMASI DAHA DOGRU OLUR. KOSKOCA BIR MAHALLEYOK SAYILARAK PROJE YAPILAMAZ.

“SİYASİ PARTİ HAREKETİ GİBİ GÖSTERMEK İSTEYEBİLİRLER”

SON OLARAK BİZ, YANİ MHP, MAHALLE HALKININ TAMAMEN DOĞAÇLAMA YAPMIŞOLDUGU DEMOKTARİK HAK ARAMA HAREKETİNİ DESTEKLİYORUZ, FAKAT DESTEKLERKENDE BUNUN BİR SİYASİ PARTİ HAREKETİ OLARAK GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILMAMASI, OKADAR INSANIN EMEĞİNİN HEBA EDİLMEMESİ ADINA DA TEMKİNLİ DAVRANIYORUZ.ÇÜNKÜ KARŞIMIZDA HER TÜRLÜ HAREKETİ LEYHİNE CEVİREBİLECEK BIR ZIHNIYETVAR.

“PROVOKASYONLA SUÇLAYABİLİRLER”

ÇEVRE BAKANLIĞI’NAŞUNU BİLE DİYEBİLİRLER “ASLINDA MAHALLELİ BU İŞİ İSTİYOR AMA X PARTIBUNU PROVOKE EDİYOR” BAHANESİNİ ORTADAN KALDIRMALIYIZ.MAHALLE HALKININ TAMAMININ ORTAK BIR MUTABAKATLA ALACAĞI HER KARARIN ARKASINDADURACAĞIMIZI, HERZAMAN ONLARIN YANINDA OLACAGIMIZI BİR KEZ DAHA İFADEEDİYORUM”