Hendek Vadi Emlak

 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı’mızın 94. Yılını kutladıklarını ifade eden MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu  “Allah bu millete tekrar istiklal marşı yazdırmasın” dedi.

İstiklal Marşı’nın her satırının kutlu ecdadımızın akan kanlarıyla yazıldığına dikkat çeken Babaoğlu  “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’nı yazarken adeta savaş alanında Türk askerinin yanında olmuştur. Cepheye mermi taşıyan analarımızın yanında olmuştur. Şehit olan kahraman Türk askerinin son nefesini verirken yanında olmuştur. Gazilerimizin duygularını hissetmiştir. Anadolu insanının kalbinden geçenleri satırlara dökmüştür.

 İstiklal Marşımızı yazan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un 5. Kıtada yer alan, “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın./ Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.” diyerek adeta bugünün gençliğine seslendiğine dikkat çeken Babaoğlu  “Atalarımız bu vatan için göğüslerini siper ettiyse bugünün gençliği de atalarımızın mirasına sahip çıkmalıdır. Bu vatan kolay kazanılmadı ve ilelebet Türk toprağı olarak kalacaktır” dedi.