Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Mayıs ayı Meclis toplantısı sonrası Kentsel dönüşüm alanı ile ilgili yapılan açıklamalara da cevap vererek “Uykularımız kaçtı. Eski başkan Ali İnci'nin pisliklerini temizliyoruz” dedi.

PİSLİKLERİNİ TEMİZLİYORUZ

Kentsel Dönüşüm ile ilgili sorulan soruya Eski Başkan Ali İnci'nin pisliklerini temizlemeye çalışıyoruz diyerek yanıtlayan Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “Sen geç kaldın, o sorun çözüldü. Hafta sonu bir vekilimiz o bölgedeki vatandaşlarla görüştü ve meseleyi çözüyor. Bize gerek kalmadı. Hatta uykularımız kaçtı. Öyle yazmış gazeteler” dedi.

ÇÖZÜM YERİ BELEDİYEDİR

 O meselenin çözüm yeri belediyedir. Bu meseleyi benden iyi bilen yok, çünkü ben o bölgede yaşıyorum. Bu sorunu geçmişte birileri siyasi malzeme yaptı, hala yapanlar var. Biz, geçmiş dönemde insanları vaatlerle kandırıp, insanların hayalleriyle oynayan eski belediye başkanı Ali İnci’nin pisliklerini temizleyeme çalışıyoruz. Kentsel Dönüşümde bulunan o insanların hayalleriyle oynadılar, 4 kat gösterip 6-7 kat binalar yaptılar. 2 tanesini bir şekilde müteahhitlik yapan bir kişi çözmüş orta katta fazla bir kat var. Yangın merdiveni yok ve halen şantiye elektriği kullanıp fazla para ödüyorlar. İşin tuhaf tarafı ise o alanda imar yok, geldiğimiz günden beri o alanın imar çalışmasını bitirmeye çalışıyoruz. Çok az kaldı yakında onu da tamamlayacağız. Bu iş biz çözeceğiz. Bu işin çözüm merci Hendek Belediyesidir. Hendek Belediyesi de üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor” dedi.

MAAŞLAR GÜNÜNDE ÖDENİYOR

Belediyeni işçilere maaşları gününde ödemediği, geç ödediği yönünde kamuoyunda bilgiler dolaşıyor sorusunu da yanıtlayan Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “O kamuoyu yalan haberlerle meşhur zaten, hiç önemli değil. Biz göreve geldiğimiz günden beri kimseye maaş ödememezlik yapmadık. Bazen gününde, bazen de gününden önce ödedik” ifadelerine yer verdi.