Hendek Vadi Emlak
MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu 2013-2014 Eğitim Yılında  Yaşanması Muhtemel Sıkıntılar ile ilgili açıklama yaptı.

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu yetkililere seslenerek şunları söyledi” İlçemiz geçte olsa 4+4+4 sistemine bu yıl geçiyor diyebiliriz.İlçemizde 2005 yılından itibaren ilave derslik olmaması sebebiyle (Milli Eğitim Müdürlüğü istatistiki bilgilerinden) bu geçiş sıkıntılı olacak gibi gözüküyor.Bir vatandaş bir örgenci velisi olarakda bizler bu belirsizlikden çok rahatsızız.

İlçemizin bir çok mahallesinde sıkıntıların olacağı aşikar. Bu gün sadece İlçemizin en büyük mahallesi konumunda bulunan Yenimahalle’de ki eğitim kurumlarına değineceğiz. Mahallemizde bulunan okullardan Yenimahalle İlköğretimokulu İlkokul,Şehit Ali Gaffar Okkan İlköğretimokulu ise Ortaokul olarak planlandığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinde ilan edildi.Bu durumda mahallemizin bu öğrenci yükünü kaldıramayacağı gün gibi aşikardır.Öğrenci velilerinin bu durumu görerek Milli Eğitim Müdürüne ilettikleri bu durum karşısında,azar işittikleri gibi önerilen çözüm yollarınıda hiç dikkate almadıkları vatandaşlar tarafından dile getirilmektedir.

Yanlıştan dönmek bir erdemliktir.Yapılacak işlem çok basit,ya Yenimahalle’ye yeni bir ilkokul yapılacak ya da mevcut ilkokul ikili öğretime geçirilecek .Yani Yenimahalle İlkokulunu sabah 3 ve 4. Sınıflar,öğleden sonra için  1 ve  2. Sınıflar öğrenim görecek şekilde dizayn etmek sınıflardaki öğrenci sayılarını makul seviyelere çekecektir.Bu durum da öğrencilerimizin çok kalabalık sınıflarda eğitim görmesi engellenecek,öğrenme verimliliği arttırılarak öğrenci velilerinin memnuniyeti sağlanacak,aynı zamanda öğretmenlerimizin norm fazlası olmasının de önüne geçilecektir.Görüldüğü gibi basit bir yöntemle tabiri caizse bir taşla birden fazla kuş vurmaya benzetebiliriz.

Bu mağduriyetleri anlayacak Milli Eğitim Yetkililerinin empati kurmasını istiyorum.Yani kendilerini öğrenci velilerinin yerine koymalarını istiyorum.Kendi çocukları daha yeni okula başlamış anca öğretmenini sevmiş ve alışmış olsalardı,çocuklarını o öğretmenlerinden koparabilirlerimiydi?Yukarıda ki önerilerimiz dikkate alınmassa sonuçları bu olacak.Küçücük çocuklarımız alıştığı öğretmenlerinden koparılacak,bu olayı bütün eğitim yılları boyunca da unutamayacakları bir olay olarak iç dünyalarında yaşayacaklardır.

Şayet bu kriz dönemini becerikli olarak yönetemeyen Milli Eğitim yetkilileri, önerilerimize kulaklarını tıkarlarsa bir çok mağduriyetlere sebep olacaklardır. Mağdur olan öğretmenlerimiz ve öğrenci velilerimizin haklarını sonuna kadar koruyacağımızı,onların sesleri olacağımızı belirtir,sıkıntısız bir eğitim öğretim yılına başlayabilmek için atılacak adımların bir an önce atılmasını yetkililerden bekliyoruz.Aklın yolu birdir.

Selam ve saygılarımla..