MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu Çanakkale Zaferi’n 103.nci Yıldönümünü kutlayarak, mesaj yayımladı.

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu Çanakkale Zaferi’nin 103.nci Yıldönümünü nedeniyle yayımladığı mesajında “ Çanakkale’de 1915 yılının 18 Mart’ında yaşananlar, İstiklal Marşımızın “Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” dizelerindeki bağımsızlık ateşinin gerçek manada dosta da düşmana da gösterilmesi bakımından son derece önemlidir.

Çanakkale’de dünyanın birçok yerinden gelen işgalci güçlerle girişilen haklı mücadele dönemi, sarsılmaz bir milli iradenin tüm hatlarıyla belirdiği dönemdir. Bunun yanı sıra, Çanakkale’nin çağdaş Türkiye’nin temelleri ve milli bilincimizin oluşmasındaki rolü de göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür.

Daha çocuk denecek yaştaki Türk askerinin cepheden dönmeyi düşünmeden savaşarak “Çanakkale geçilmez” sözünü hem Anafartalar’ın, Conkbayırı’nın, Gelibolu’nun her noktasına, hem düşmanın aklına, hem de dünya tarihine silinmesi imkânsız bir şekilde yazmışlardır. İnancın sembolü olan Seyit Onbaşı ve binlerce isimsiz kahramanımız Anadolu’nun Türk vatanı olacağını, tüm dünyayı dize getirerek kanıtlamışlardır.    Şanlı Çanakkale Zaferi’nin 103.ncü yıldönümünde, askeri dehası sayesinde Türk milletine Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyorum. Ayrıca, vatan savunmasında canlarını çekinmeden ortaya koyan, böylece Allah katında en kutlu mekânlardan biri olan şehadet mertebesine erişen Türk askerlerinin ruhunun şad mekânının cennet olmasını Cenab-ı Hakk’tan dilerim.

Babaoğlu Dünya Yaşlılar Gününü Kutladı

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu “Dünya Yaşlılar Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu Dünya Yaşlılar günü nedeniyle yayınladığı mesajında “Bugünün gençleri yarının yaşlılarıdır. Yaşlısına hürmet etmeyen, saygı göstermeyen toplumun geleceği emniyet içinde olamaz. İnsanlar doğar yaşar ve ölür, bu üç aşama insanın doğasında vardır. Doğmak bizim elimizde değildir. Fakat nasıl yaşayacağımıza dair kararı kendimiz veririz. Nasıl yaşadığımızı da ileriki yıllarda yaşlandığımız da daha net görebiliriz. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Ömrün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Bu vesile ile tüm büyüklerimizin “Yaşlılar Gününü” kutluyor, minnet ve şükran duygularımla sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” dedi