GÜÇLÜ BİR GELECEK

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, yenilenen Zeki Cömert Parkı, yeniden yapılan Kazımiye Selanik Köprüsü, tamamlanarak çevre düzenlemeleri başlatılan Yeşilyurt İş Merkezleri ve Yaşam Kompleksi ile restore edilen Uludere Sosyal Tesislerinde incelemeler yaptı. Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Babaoğlu, “Her alanda güçlü bir şekilde şehrimize hizmet ediyoruz. Hendek’imizi şehrimizin tüm dinamikleriyle vizyon projelerle kalkındırarak, mutlu ve daha güzel yarınlara taşıyacağız. Çalışmalarımız ve projelerimiz hız kesmeden devam ediyor. Şimdi sıra yeni projelere geldi. Onları da kısa sürede açıklayarak önümüze bakacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Yapılan yatırımları yerinde inceleyen Babaoğlu, detayları paylaşarak gelecekle ilgili mesajlar verdi.

 

ZEKİ CÖMERT PARKI

Zeki Cömert Parkı eski haliyle şehrimize yakışmıyordu. Hemen ekiplerimize bu konuda çalışmaları için talimat verdim. Bugün güzel bir eser ortaya çıktı. 1 Nisan’da hazır olacak, hep birlikte çay içeceğiz demiştik. Projemizi söz verdiğimiz sürede bitirdik. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu salgın nedeniyle açılış yapamıyoruz. Zeki Cömert Parkı artık Aile Çay Bahçesi oldu. Ailelerimizin burada güzel vakit geçirmesi için tüm detaylar düşünüldü. Engelli oyun parkı, engelli araç şarj istasyonu, yürüyüş ve dinlenme alanları ile parkımız şehir merkezine soluk kattı. Yeşiliyle açık hava sinemasıyla Hendek’e çok yakıştı. Cep otopark ve yaya yolu düzenlemeleriyle çok daha güzel olacak. Bu zor günleri geride bıraktıktan sonra hep birlikte keyifle hasretle burada kucaklaşacağız.

 

KAZIMİYE SELANİK KÖPRÜSÜ

Araç ve yaya güvenliği açısından risk olan eski Kazımiye Köprüsünün yıkımını yaparak yeni bir köprü inşa ettik. Bölgede yaya ve ulaşım güvenliği açısından yeni köprü elzem bir durumdu. Bugün iki aracın yan yana rahatlıkla geçebildiği yaya yollarının olduğu modern bir köprü inşa ettik. Dere ıslahı ve taş duvar örme işlemlerinin ardından ekiplerimiz çevre ve meydan düzenlemelerine başladı. Köprümüz artık hizmette. Vatandaşlarımızın gülen yüzü bizi mutlu ediyor, motive ediyor. Kazımiye’nin yeni köprüsüyle birlikte adı da artık Selanik Köprüsü. Adı gibi kendi de güzel olan köprümüz uzun yıllar hemşehrilerimize hizmet verecek. Hendek’e hayırlı olsun.

 

YEŞİLYURT VE ULUDERE

Yeşilyurt’ta yapılan işyerleri modern mimarisi ile tamamlanarak esnaf ve sanatkarlarımıza ihale yapılmak suretiyle teslim edildi. Yaşam kompleksinin eksikliklerinin de tamamlanmasıyla, çevre düzenlemeleriyle Yeşilyurt’un kalbi olacak bir proje daha tamamlandı. Ayrıca bu projede kentsel dönüşüm uygulanacak. Kompleks ve işyerleri önünde bulunan eski binalar yıkılarak bu alanlara yeşilin her tonunun yer aldığı mini meydan yapılacak. Diğer yandan Uludere Sosyal Tesislerinde modern bir restorasyon yapıldı. Tesisimizde bugün itibariyle tamamlanarak hizmet vermeye hazır hale getirildi.