CHP İlçe Başkanı Reyhan Azak yayımladığı mesajında “Çanakkale Zaferi, yokluklar içindeki bir milletin, zamanın en güçlü emperyalist devletlerin, ülkemizi işgal saldırılarına karşı direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destan, sadece cephede silahlı mücadelede değil, Mehmetçiğin, verdiği insanlık örnekleriyle doludur.

Mehmetçik Çanakkale Zaferini elde etmekle, bizlerin Anadolu’daki varlığımızı da güvence altına almıştır.

Çanakkale’de emperyalizme karşı büyük bir zafer kazanan Türk ulusu, bugün Cumhuriyetimizin temel niteliklerini ortadan kaldırarak, üniter devlet yapımızı yok etmeye kalkışanlara da, buna zemin hazırlayanlara da geçit vermeyecektir.

Ülkemiz ve dünya tarihini değiştiren Çanakkale Zaferinin 102.yılında birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek vatanın topraklarını düşmanlara teslim etmeyen başta M. Kemal ATATÜRK olmak üzere aziz kahramanlarımızın, şehitlerimizin, gazilerimizin, hatırası önünde saygıyla eğiliyor, onları rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak Yaşlılar Günü mesajı

Devlet, halka hizmet etme aracı olmalıdır. Bir sınıf ve kesimin değil, bütün vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu sağlayacak sosyal politikalar yürütmelidir. Yoksullar, bakıma muhtaç yaşlılar, çocuklar ve işsizler için özel programlar oluşturmalıdır, zor durumdaki her vatandaşlarımıza kimsesizlik duygusu yaşatmamak devletin asıl görevleri arasındadır.

Yaşlılık hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir.

Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde ailelerinden ve devletten gerekli yardımı almalıdır.

Bu vesile ile yaşlılarımıza, sağlıklı, huzur dolu yaşam dileyerek saygılar sunuyorum...

 

Reyhan AZAK

CHP Hendek İlçe Başkanı