Hendek Vadi Emlak
651. Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde üçüncü olan Hendekli pehlivan Süleyman Aykırı, Edirne’den dönerek ayağının tozuyla Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi ziyaret etti. Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin de bulunduğu ziyarette Aykırı, “Şampiyonluğu çok istedim ama nasip olmadı, inşallah seneye” dedi. Dişli ve İnci, Süleyman Aykırı’yı tebrik ettiler.

Aykırı’yı karşılama ve ödül

651. Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde başpehlivanlık mücadelesine çıkan ve üçüncü olan Süleyman Aykırı’yı karşılama ve ödül töreni Selman Dede Güreş Alanı’nda yapılacak. Etkinliklerin ilk günü yapılacak güreş müsabakaları öncesi Aykırı, ödülünü Bakan Şahin’in elinden alacak.

“İnşallah, seneye araba veririz”

Başkan İnci Aykırı’yı tebrik ederek “Süleyman’dan bu yıl şampiyonluk bekliyordum. Üçüncü olma ihtimali hiç aklımın ucundan geçmedi. Kırkpınar’da sadece şampiyonluğu değil, arabayı da kaçırdı. Çünkü benim Avrupa şampiyonlarına araba, Dünya şampiyonlarına ev sözüm var. Kırkpınar güreşleri için de şampiyon olan güreşçimize araba sözüm var. İnşallah seneye arabayı vermek nasip olur” diye konuştu.