Hendek Vadi Emlak

Başpınar Mahallesinde bulunan Ercan Yılmaz’a ait olan Ercan Av Bayii’nde yangın çıktı. Patlama seslerinin de yaşandığı Yangını gören diğer dükkân sahibi esnaflar hemen polise ve itfaiyeye haber verdi.

Olay yerine ulaşan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hendek İtfaiye Grup Amirliği ekipleri hemen yangını söndürmeye başladı. Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sırasında olası bir tehlikeyi önlemek adına yolu araç trafiğine kapatarak geniş bir güvenlik çemberi oluşurdu.

İtfaiye ekipleri uzun süren çalışmalar sonucu yangını söndürerek soğutma işlemi yaptı. Meraklı bakışlara arasında yapılan büyük mücadele sonunda yangın başarılı bir biçimde söndürüldü. Yaşanan olayda yaralanan olmazken dükkânda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Olay sonrası alınan bilgilere göre; yangının elektrik kontağından çıktığı, daha sonra maytaplara sıçrayarak yangın meydana getirdiği öğrenildi. Yangın sonrası dükkânda yaklaşık 200 bin TL tutarında maddi hasar meydana geldiği bildirildi.