Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) faaliyeti kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde kabul listesinde yer alan ‘ATIKLARIMIZLA GELECEĞE YOLCULUK ‘adlı projesi kapsamında Dünya Çevre Günü etkinlikleri için Ziya Gökalp Ortaokulu 5.sınıf öğrencileri çevre temizlik eylemi gerçekleştirdi.

Okul Müdürü Özgür Baylan, çevre eğitiminde en önemli hedef kitle hiç şüphesiz çocuklardır. Çocukluk döneminde kazandırılan davranış ve duyarlılıkların bireyin bütün hayatında etkili olduğu bilinmektedir. Geleceğimize değer katacak ve bugünün toplumunun da şekillenmesini sağlayacak çocukların çevresel duyarlılığının artırılması, toplumsal gelişmeyi olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.

Bu bağlamda; Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu koordinasyonunda Proje koordinatörümüz Hakan Tuncel öğrencilerimize ATIK ve Atık Yönetimi eğitimleri verildi.

Eğitimin sonunda Yenimahalle ‘de yapılan Alparslan Türkeş Parkında proje gönüllüsü öğrencilerimizle çevre temizlik eylemi yapıldı.

Öğrencilerimiz doğaya bırakılan her maddenin tasniflenip toplanılırsa gerekli işlemlerden sonra tekrar insan kullanımına sunulacağını yerinde görmüş oldu.