Hendek Vadi Emlak
Hendek Atikehanım İlköğretim Okulu, Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni Burcu Dede önderliğinde "Geçmişi Günümüze Taşıyan Sergi-Müze" isimli çalışmasını sergilemeye başladı.

Sergi-Müze açılış programına Kaymakam Mustafa Ayhan,Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Ercan Çetin,İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Çuhadar,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri,Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanı Abidin Kılıç,Öğretmenler,Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Açılış kurdelasını hayırlı olsun dilekleri ile kesen Kaymakam Mustafa Ayhan ve beraberindekilerle Sergi-Müze’yi gezdiler.Ziyarete gelenleri geçmiş tarihe götüren Müzede öğrencilerden oluşan canlı mankenler görev yaptı.Kaymakam Mustafa ve beraberindekiler yer minderlerinde oturarak geçmişe gittiler.

Atikehanım İlköğretim Okul öğrencilerinin evlerinde bulunan ve artık kullanılmayan eski eşyalar toplanarak okul salonunda kullanıldığı günün formuna uygun olarak sergilendi.

Sergi-Müze  11 Mayıs 2012 Cuma gününe kadar açık kalacak ve isteyen her Hendekli hafta içi saat 09.00 ile 16.00 saatleri arasında sergiyi gezebileceklerdir. Ayrıca ilçemizdeki okullardan dileyen öğretmenler okul müdürlüklerinden izin alarak öğrencilerini getirip sergiyi gezdirebileceklerdir. Okul Müdürü Kamil Duman" Geçmişini bilmeyen geleceğe yöne veremez düsturundan hareketle öğrencilerimize geçmişlerini öğrenme ve köprü olma meziyetlerini yaşatma arzusu kazandırmak amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Bu çalışmamızda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilere teşekkür ederim. Çalışmamızı görmek isteyen tüm Hendeklileri ve öğrencileri okulumuzda ağırlamaktan onur duyarız " dedi.