Hendek İnşaat Tadilat

TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Hendek Atikehanım Ortaokulu tarafından düzenlenen Bilim Fuarı’nda Öğrenciler yaptıkları projeleri sergiledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Öğrencilerin hazırladığı Halk oyunları gösterisi ve hazırlanan projelerin sunumu ile devam etti.

Fuarda Fen, Matematik, Güneş Enerjisiyle çalışan araba gibi toplamda 52 proje yer aldı. 105 Öğrencinin proje ve deneylerini sergiledikleri fuara Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabrı Doğan, Öz Orman-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Adem Öz, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Veliler katıldı.

Amaç Bilim ve Bilimsel Gelişmeleri Öğrencilere Sevdirmek

Okul Müdürü Kadir Görme, fuarda 52 farklı projenin bulunduğunu söyledi. Görme, fuarın amacının Öğrencilere bilim ve bilimsel gelişmeleri sevdirmek olduğunu belirterek, "3 ay boyunca 105 Öğrencimizle Fen Bilgisi, Matematik, Görsel Sanatlar, Teknolojik Tasarım, Türkçe, Sosyal Bilimler, Din Kültürü, Bilişim ve teknoloji dâhil bütün branşları birleştirerek her Öğrenci kendi yeteneklerini ortaya koydu.

Biz Öğrencilerimize hayal ettiklerini yaptırmaya çalıştık. Bu şekilde Öğrencilerimize hayal sınırlarını göstermeye çalıştık. Bu projeleri çocuklar kendileri yaptıkları için ileride daha büyük projelere girmekten çekinmeyeceklerdir" diye konuştu.

Öğrencilerimizin Hayallerini Yansıtmaları Önemli

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabrı Doğan fuarı çok beğendiğini belirterek, "Çocuklarımızın güzel eserlerini gördük. Bu nedenle fazlasıyla mutlu oldum. Okul Müdürümüz ile fen bilgisi ve teknoloji hocamızın büyük destekleri oldu. TÜBİTAK’tan aldıkları destek ile 52 projeleri var. Fuarın amacı Öğrencilerimizin yapmak istediklerini, hayallerini yansıtması açısından önemli" diye konuştu.