Hendekli karateci Ömer Faruk Ateş, 7-9 Şubat tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte kentinde olan Ümit Genç ve U 21 Yaş altı Avrupa Şampiyonası’nda 60 kiloda ülkemizi temsil edecek. Hendek Karate Kulübü Antrenörü Nurkan Kayacık ve Ömer Faruk Ateş 8 Ocak Ocak Çarşamba Günü İzmit Ramada Otel’de milli takımla birlikte kampa girecek.
Kayacık
Milli takım antrenörü Nurkan Kayacık, 5 Şubat’a kadar en iyi şekilde hazırlanacağız. Sporcumuza güveniyorum. Şampiyon unvanıyla gideceğimiz müsabakaları yine şampiyonlukla tamamlayacağız. Herkesin gözü bizim üzerimizde olacak, bunun bilincindeyiz. Güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
Babaoğlu
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Milli Sporcu Ömer Faruk Ateş ve Antrenör Nurkan Kayacık’a Avrupa yolculuğunda başarılar dileyerek, Türkiye’nin şampiyonada iyi dereceler elde edeceğine inandığını dile getirdi. Başkan Turgut Babaoğlu,” Türkiye’de karateye ilgi üst seviyede, müthiş bir altyapı var. Kulüplerimizde çok iyi antrenörler var, kaliteli sporcular yetişiyor. İlçemizde karate de iddialı. Sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum.”dedi.