Hendek İnşaat Tadilat
ASKF Olağan Kongresi öncesi başkan adaylığını açıklayan Murat Atçı, iddialı açıklamalarda bulundu

3 Temmuz’da yapılacak ASKF Olağan Kongresi öncesinde Murat Atçı dün düzenlediği basın toplantısıyla başkan adaylığını açıkladı. Maddi ve manevi olarak göreve hazır olduğunu belirten Atçı, “Kulüplerin hepsini gezerek delegelerin hepsinle görüşeceğim ” dedi.

Adaylığını açıkladı

Murat Atçı, dün Elmas Garden Inn Otel’de gerçekleştirdiği basın toplantısında 3 Temmuz’da yapılacak ASKF Olağan Kongresi’nde başkan adayı olduğunu resmen açıkladı. Toplantıya Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Boz, bazı kulüplerin başkanları da katıldı. Sakarya’da uzun yıllardır ASKF başkanlığı görevini yapan Hüseyin Kama’nın zamanının dolduğunu düşündüğü için aday olduğunu açıklayan Atçı, “Amacım kimseyle kavga etmek değil. Amatörde özlediğimiz birlik ve beraberlik tablosunu yeniden hayata geçirmek istiyorum. Futbolun patronu ASKF değildir. Futbolu sevk eden taban birlikleri vardır. Ben bu anlayış içerisinde tüm taban birliklerinle birlikte hareket ederek tek başına karar verme dönemini sonlandıracağım” şeklinde konuştu.

Tüm kulüpleri gezeceğim

3 Temmuz’da yapılacak kongre öncesinde 150 kulüp ve 450 delegesiyle görüşeceğini belirten Murat Atçı, hiçbir delegenin kongrede kendisiyle görüşülmediğini söyleyemeyeceğini söyledi. Atçı, “Maddi ve manevi olarak tüm imkanlarımı kullanacağım. Bugünden itibaren startı vererek tüm kulüplerimle tek görüşeceğim. İlçe ilçe köy köy gezerek delegelerin tamamıyla görüşerek sorunlarını dinleyeceğim. Kulüplerden almak için değil vermek için bu göreve talibim. Türkiye Şampiyonalarına katılan takımlarımızın ücretler almadan müsabakalara gittiğini duyuyorum. Benim başkan olmam halinde böyle bir şey asla olmayacak. Kulüplerden lige katılım bedeli kesinlikle almayacağım. Zor şartlarda yönetilmeye çalışılan takımlarımıza üreteceğimiz projelerle destek olmak için bu görevi istiyorum” biçiminde konuştu.

Küslükler sona erecek

ASKF Başkanı olması durumunda hiçbir kurum ve kuruluşla sorun yaşamayacağının altını çizen Atçı, sorun yaratan değil sorunlara çözüm bulan bir yönetim şekli uygulayacaklarını söyledi. Atçı, “AFD Başkanı Ömer Bektaş’ın her ay ve sezon sonunda yaptığı ödül törenlerini son derece beğeniyorum. ASKF Başkanlığına seçilirsem bende bu konuda kendisine destek vermek istiyorum. Birlikte hareket ederek amatör kümede mücadele eden gençlerimizi, hakemlerimizi ve yöneticilerimizi teşvik etmek için bizde üzerimize düşeni yapacağız. Her türlü projeye ve yeniliğe açığız” dedi. Öte yandan Başkan adayı Murat Atçı, başkan olması halinde ASKF’de görev alan personele maaşlarını cebinden ödeyerek ASKF’nin kasasından ödeme yapmayacağının altını çizdi.