Hendek Belediyesi Mayıs ayı olağanüstü toplantısında 2. Madde ile ilgili MHP Grup Sözcüsü Hüdaverdi Bahadır söz aldı.

MHP Grup Sözcüsü Hüdaverdi Bahadır gündem maddelerinden ikinci madde ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde “ Hendek Atatürk parkı hizmete açıldı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Ancak Hendek Belediyesinde bu alan için gerek Büyükşehirde sosyal alan ve yeşil alan yapılması ile ilgili destek vererek mecliste oy birliği ile karar çıkmıştır. Burada faaliyet gösterecek olan işletme veya işletmeciler amacına uygun sosyal belediyecilik anlayışına göre hareket ederek ihale edilmesi gerekiyor. Gerekirse fiyat tarifelerinin Hendek belediyesi tarafından tanzim edilmesi lazımdır. Şartnameleri hazırlarken de ona göre hazırlayalım” ifadelerine yer verdi.

 

Toplantı gündeminde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 14/05/2018 tarih ve 5/385 sayılı kararı ile Belediyemize devir edilen Hendek Park ve Sosyal Tesisin Belediyemizce devir alınması kabul edildi.

Belediyemiz Mülkiyetinde bulunan Kemaliye Mahallesi 31 ada, 32, 83, 148, 162 ve 163 parseller üzerindeki kafe restoranın 5 yıl süre ile kiraya verilmesi için Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi maddeleri görüşülmek üzere Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu havale edildi.  Meclis Üyeleri Atatürk Parkı’nın ihale şartnamesi hazırlanırken fiyatların belediye tarafından belirlenmesi ve fiyatların uygun olması konusunda görüş birliğine vardılar. Başkan İrfan Püsküllü, vatandaşların buradan en uygun şekilde faydalanması için gerekeni yapacaklarını söyledi.