Hendek Vadi Emlak

Aşçıoğlu programda şehre yapılacak yatırımlar ve geleceğe dair projelerini açıkladı. Mustafa Aşçıoğlu otomobil fabrikası konusunda şehrin ortak hareket etmesine vurgu yaptı.

PLANLAMA ŞART

Srtmedya. com-Srt Tv ortak canlı yayınına katılan Mustafa Aşçıoğlu aday adayı olmasının sebebini şehrine üst düzey hizmet etme arzusu olarak yorumlarken “Bürokrasi de uzun yıllar kentimin insanına yararlı olmaya çalıştım. Amacımız yaşadığımız kente daha çok yatırım gelmesini sağlamak. Milli Emlak genel Müdür Yardımcısı olarak birçok yatırımda kentimin yöneticilerine yardımcı olmaya çalıştım. Yeni Otogar, Arifiye Meslek Yüksek Okulu, Kentpark’ın içinde ki yüzme havuzu bunlardan sadece bir kaçı” dedi. Aşçıoğlu Sakarya’nın geleceğinin iyi planlanarak yol haritası çıkarılması gerektiğini söyledi.

KARASU’YA MÜJDE

Sakarya’nın otomotiv üssü olması için yıllardır devam eden girişimlerin olduğunu ifade eden Aşçıoğlu “Hedefimiz yaşadığımız kentin ileri çıkması. Yakından takip ettiğim Karasu’da Otomobil fabrikası kurulması için hazırlanan bir arsa var. Geçtiğimiz hafta teşvik konusunda karar verecek komisyon bir toplantı yaptı. Bursa Yenişehir ile Sakarya Karasu arasında git geller yaşanıyor. Biz bu bölgenin sanayi de gelişmesi için gerekli alt yapı çalışmalarını hazırladık. Komisyon’un şu an ki düşüncesi Karasu’dan yana. İşte burada şehir, siyaset, bürokrasi el ele verip bu işi bitirmeli” dedi.

SANAYİ GELİŞMELİ

Sakarya’nın yüzünü gelişmeye döndüğünü anlatan Aşçıoğlu “Tarım arazilerinin korunarak sanayide belli yol alınabileceğini düşünüyorum. Biraz önce bahsettiğimiz Karasu’ya yerli otomobil fabrikası için şehirde seferberlik ilan edilmeli. Siyasete girme nedenlerimden birisi de bu aslında. Bürokrasi’de çözemediğiniz sorunları burada çözebiliyorsunuz. Milletvekilimiz Hasan Ali Çelik bey Karasu için ciddi takipleri olan birisi. Sakarya, tarım arazilerini koruyarak sanayide lig atlamak zorunda. Gelişmişliğin göstergesi sanayileşmeyle doğru orantılı” dedi.

BÜTÜN OLARAK BAKILMALI

Sakarya’ya bir bütün olarak bakılması gerektiğine vurgu yapan Mustafa Aşçıoğlu “Valilik Karaman’da. Hastaneler dağınık. Şehrin güneyiyle, kuzeyiyle bütün olarak düşünülüp değerlendirilmesi gerekiyor. Sakarya’nın sağlık alanında bölge üssü olması hiç zor değil. Şehir hastanesi bizim kentimize yapılmalı. Herkesin rahatça ulaşabileceği bir bölgede bu kurulmalı. Sakarya ulaşım ve coğrafi açıdan ülkenin ortası. Bunu iyi değerlendirmek lazım” dedi.

7-0 HİÇ ZOR DEĞİL

Son olarak Ak Parti’nin Sakarya’da 7-0’lık sonucu elde etmesinin zor olmadığına değinen Mustafa Aşçıoğlu “Matematik ortada. Sürekli oy oranını artıran bir partiden bahsediyoruz. Biz oyumuzu artırırken, muhalefet düşüş yaşıyor. Haziran ayında yüzde 70 oy oranı ve 7-0 yakalanabilir. Bunun olabilmesi için dengeli bir listenin oluşturulması gerekiyor” dedi.


 

MUSTAFA AŞÇIOĞLU kimdir?

1960 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesi safibey Köyünde doğdum.

İlkokulu Safibey Köyünde (1966-1971), Ortaokul ve liseyi Sakarya Arfiye Öğretmen Lisesinde, ( 1971-1977) Üniversiteyi ise Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladım. 
1983 yılı sonunda Maliye ve Gümrük bakanlığında Stajyer Milli Emlak Kontrolörü olarak memuriyet hayatıma başladım. Maliye Bakanlığında; Milli Emlak Kontrolörü, İdari ve mali İşler daire Başkan yardımcılığı, Milli Emlak Baş Kontrolörü, Milli Emlak Kontrolörleri Kurulu Başkanı ve Milli Emlak Genel Müdür yardımcılığı görevlerinde bulundum. 
07Haziran 2015 Genel seçimlerinde Ak Parti’den Milletvekili Aday, Adayı olabilmek için Maliye Bakanlığı Milli Emlak genel Müdür yardımcılığı görevinden istifa ettim.

https://www.youtube.com/watch?v=XAO3QA4yYlQ