Hendek İnşaat Tadilat
Muhalefetin olmadığı, sesini çıkartamadığı hiçbir yönetim şekli dünyanın hiçbir yerinde demokrasi olarak kabul edilmez.Demokrasi sadece sandıktan çıkan çoğunluğun istediği gibi kanunu, anayasayı takmadan istediği gibi hüküm sürdüğü bir yönetim şekli olsa idi, o zaman Suriye, İran, Mısır,Kuzey Kore gibi ülkeler dünyanın en demokratik ülkeleri olurdu.Çünkü bu ülkelerdeki seçimlerde hepimizin diktatör olarak kabul ettiği kişiler neredeyse sözüm ona oyların tamamını alıyorlar.Peki biz buralara neden demokratik ülkeler değil de baskıcı diktatör rejimler diyoruz?

Bu ülkelerde insan hak ve özgürlüğü olmadığı için,muhalefete söz hakkı vermedikleri için,farklı düşüncelere tahammül edemedikleri için.o zaman bizlerde muhalefete,farklı düşünenlere,bize oy vermeyenlerinde düşüncelerine iradelerine saygı duymalıyız.

Bunları nedenmi söylüyorum?Hendekte bir yerel seçim oldu ve muhalefet oylarını arttırarak hem ilçede hemde büyükşehir belediyesinde küçümsenemeyecek oranda temsil hakkını elde etti.Ama gelin görün ki şu an belediyeyi yöneten zihniyet hala seçimleri kazanmasına rağmen muhalefeti ve kendine oy vermeyenleri bir türlü içine sindiremiyor.Belediye Başkanımız yaptığı balkon konuşmasında zaten kendine oy vermeyenleri resmen tehdit ederek kazmayla,demirçubukla,granitle üzerlerine gideceğini söylemişti.Birde yeni oluşan belediye meclisinde de muhalefetin sesini çıkartmamak için elinden gelen gayreti gösteriyor.Komisyonlarda muhalefetin hakkı olan üyeliklere 2 oturumdur muhalefetin istediği isimleri değil başka başka isimleri seçtirtiyor.

Kardeşim size ne muhalefetin kimi hangi komisyona seçeceğinden.Bu üyeler kanun gereği muhalefetin hakkı değil mi? Sen ne karışıyorsun. Sen istediğini üyeleri belirledin. Adamlarda kendi içlerinde görev dağılımı yapıp komisyonlara verecekleri üyeleri belirlemişler.

Neden hazmedemiyorsunuz bırak seçilsinler.Komisyonlar bir an önce çalışmaya görevlerini yapmaya başlasın.HENDEĞİN BEKLEYEN BİRÇOK SORUNU VAR.Onlarda düşüncelerini fikirlerini söylesinler. Bakalım aldıkları bu kadar oyun hakkını verebileceklermi?

Korkunuz ne çekinecek bir şeyiniz mi var?

Yoksa bugüne kadar olduğu gibi birilerini kafakol altına alıp istediğiniz gibi atınızı oynatamayacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Bırakın bu siyasetin ayak oyunlarını. Millet muhalefetinde sesini duysun.

Muhalefetin olmadığı yerde demokrasi olurmu?Şeffaf yönetim olur mu?Hendek’te 21 bine yakın insanımız bu partiye oy verdi.Saygı duymayı, sizin gibi düşünmeyenlerin fikirlerini dinlemeyi öğrenin.Önümüzdeki meclis toplantısında bırakın istedikleri kişileri komisyonlara seçsinler. Aksi takdirde her gün lanet okuduğunuz Sisi’den,Esat’tan ne farkınız kalır.

Mademki millet iradesi diyorsunuz o zaman Hem MHP’yi hemde size oy vermeyen diğer partileri, insanlarıartık hazmedin.Şayet bunu yapmazsanız bu seçimde seçmenin çok güçlü bir şekilde yaptığı uyarıyı gelecek seçimde tam bir demokrasi şamarına çevirip sizi tarihin tozlu sayfalarına gönderir.Haberiniz ola…

Saygı ve hürmetle...