Hendek İnşaat Tadilat
Yıllarca İstanbul’da yaşayan genç girişimci Güngör Mutluoğlu yaptığı araştırmalar sonucu Hendek Güney Mahallesinde köy yumurtası üretimine başladı.

Yıllarca İstanbul’da Yaşayan Güngör Mutluoğlu yaptığı araştırmalar sonucu Hendek Güney mahallesinde yaklaşık 750 tavuğu ile köy yumurtası üretimi yapıyor.

5 dönüm fındık bahçesi ve açık arazide yemlenen tavuklar, organik olan yem ve Salı günleri Hendek’ten getirilen lahanayla besleniyor.

Genç girişimci Güngör Mutluoğlu yaptığı açıklamada, İnternetten araştırma yaptım halen yapıyorum. Çiftliğimiz yeni sayılır. Yılbaşından sonra organik sertifikası için müracaat yapacağım. Yaklaşık 850 tavukla üretime başlamıştık biraz zayiatımız oldu, şu anda 750 tavukla üretime devam ediyoruz.

Köy yumurtalarını Hendek ilçemize ve İstanbul Kadıköy tarafına pazarlıyoruz. Hendek Güney mahallesindeyiz. Bilgi edinmek isteyen, görmek isteyen gelip yerimizi görebilir. Tavuklarımız organik şekilde besleniyor, herkes yerinde görebilir. Böyle bir girişimde bulunmak isteyene bilgi birikimimizi paylaşabiliriz dedi.

Halen araştırma safhasında olan köy yumurtası üretimçiftliği tüketicilere daha sağlıklı ve organik yumurta sunmak için araştırmalarına devam ediyor.