Hendek Vadi Emlak
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ali Oktar, Yazlık-Yenikent Çark Deresi Rekreasyon Projesi’nin 4. etap çalışması kapsamında yapılacak Aquapark’ın yapım işi için sözleşmesinin imzalandığını belirtti. Oktar, “Aquapark 2012 yılı içinde hizmete girecek” dedi.

 

Sakarya gelişiyor

2012 yılı içinde çalışmalarına hız kazandıran Büyükşehir Belediyesi projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Yazlık-Yenikent arası rekreasyon projesi çerçevesinde yapılacak olan Aquapark’ın ihalesinin gerçekleştiğini ve sözleşmesinin de imzalandığını belirten Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ali Oktar, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimize yeni yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Yazlık Köprüsü’nden Yenikent’e doğru giden dere boyunca çok önemli çalışmalara imza atılıyor. Yazlık-Yenikent Çark Deresi Rekreasyon Projesi’nin 1., 2., 3. ve 4. etabı var. Projenin 4. etabında daha önce ihalesini gerçekleştirdiğimiz Aquapark’ın sözleşmesi imzalanmıştır. Modern bir şekilde yapılacak olan aquapark, Sakaryalı hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır. Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

6 ay içinde hizmete girecek

Aquapark sözleşmesi, Yılmaz Mimarlık Mühendislik İnş. Taah. ve Müşavirlik Ltd. Şti. adına Genel Müdür Suat Kilit ile aylık 2.100 TL artı KDV muammel bedel karşılığında, 20 yıllığına, yap-işlet-devret modeli ile imzalandı. Sözleşmesi imzalanan Aquapark 6 ay içinde hizmete girecek. Ayrıca aqupark harici verilen hizmetlerde de Sakarya Büyükşehir Belediyesi cirodan yüzde 7 oranında tahsilat yapacak.