Öncelikle ifade etmeliyim ki; Pandemiye ilişkin tüm tedbirlerin alındığına bizzat şahit olduğum bir Kurultay yaşandı MHP’de. Ben dahil, salona giren herkes, bir gün öncesinden Kovid-19 testine tabi tutuldu.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin tüm delegelerin oy birliğiyle tekrardan Genel Başkan seçildiği ve MYK ile MDK’nın yeniden şekillendiği Kurultay’a ilişkin sizlere şimdi başkaca izlenimlerimi aktaracağım.

Sakarya İl Teşkilatı, İlçe Başkanları, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ve Üst kurul delegeleri, biri Kovid iki ilçe Başkanının hastanede tedavi görmesinden dolayı iki eksikle Ankara’ya gittiler.

Kovid nedeniyle kurultaya katılamayan Sapanca İlçe Başkanı Gökhan Alemdar ve hastanede tedavi gören Ferizli İlçe Başkanı Veysel Dikbaş'a da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Kurultaya aynı otobüste giden Sakarya heyetinin kenetlenmiş, tek yürek olarak birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösterdiklerini gözlemledik. Ankara’nın soğuk havasında Kurultayda ise çok sıcak ve samimi görüntülere şahitlik ettik.

Sakarya’nın önemli bir değeri olarak gördüğümüz Sayın Muhammed Levent Bülbül, MHP’nin Sakarya Milletvekili ve aynı zamanda Meclis Grup Başkanvekili…

Gerek 2018 seçim çalışmalarında gerekse Milletvekili seçildiğinde, Sakarya’nın Ankara’daki sesi olacağını ve kapısının her daim açık olacağını ifade etmişti Sayın Bülbül.

Sakaryalı sözünün eridir ki; Sayın Bülbül’ün Ankara’daki, Meclisteki performansıyla hele ki, mikrofonu eline aldığında vatan ve millet sevdalısı hemen herkesin duygularına tercüman olan ifadeleriyle gururlanmayan yoktur sanırım. Ayrıca Kurultay günü de gördük ki; Sayın Bülbül’ün konumu bizlere artı kattı. Bunu karşılaştığımız her kapıda hissettik. Açılmadık kapı görmedik nihayetinde.

Kurultay sonrası Sakarya heyetini Meclis Bahçe Lokantasında ağırlaması ve otobüse kadar uğurlama nezaketi şapka çıkartılacak tarzdaydı.

Bir ayrıntı daha vermeden geçemeyeceğim, Sayın Bülbül’ün danışmanlarına da ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Kurultaya katılımımızla alakalı gösterdikleri ilgi ve yine Ankara’da bizi samimi ve sıcak karşılayan başta basın danışmanı Serkan Köse’ye, Vedat Var’a, Ramazan Algül’e ile Mustafa Kılınç’a teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

Son olarak Kurultay öncesi gittiğimiz MHP Genel Merkezinde yakından ilgilenen Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin koruma ekibi ve dostlarımız ile sohbet etme imkanı bulduk. Sıcak ve samimi bir ortamda yaptığımız sohbette güler yüz, samimiyetleri, ilgilerinden dolayı, yol arkadaşlığı yaptığım Ercan Kanar ve Cemil Babaoğlu'na teşekkürlerimi iletiyorum.