Anadolu Lisesi derslerde aldığı kurumsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini,  iletişim becerilerini kazanmalarını, öz güvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini, kişisel gelişimlerini artırmalarını, iş dünyasını tanımalarını ve farkındalıklarının artmasını sağlamak amacıyla kariyer günleri programları düzenliyor.

Bu kapsam çerçevesinde Anadolu Lisesinin Ekim ayı konuğu İstanbul Ticaret Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Habip Dayıoğlu oldu.

Dayıoğlu, eğitimin önemi, gelecekteki popüler meslekler, yabancı dilin gerekliliği, teknoloji ve bilgisayarın hayatımızdaki yeri, vatan sevgisi ve bütün bunlara ek olarak önce insan olabilmenin değeri üzerinde durdu.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Dayıoğlu’na program sonunda Okul Müdürü Abidin Dayıoğlu tarafından plaket ve Okul Müdür Yardımcısı Ümit Özdemir tarafından okulun tablosu takdim edilerek teşekkür ettiler.