AMATÖRE CORONA ÖNLEMİ

Amatör’de de coronavirüs salgını nedeniyle müsabakalar seyircisiz oynanacak. TFF Yönetim Kurulu gerçekleştirdiği toplantı sonunda aldığı amatör futbolla ilgili aldığı kararları ASKF’ye bildirdi.

 

TFF Yönetim Kurulu, ülkemizi etkileyen coronavirüs salgını nedeniyle amatör müsabakalarla ilgili de kararlar aldı. Alınan kararları Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna bildiren TFF yönetim kurulunun aldığı kararlar şunlar. Bölgesel Amatör Lig’de, Süper Lig ve 1.Amatör Küme’de maçlar seyircisiz oynanacak. Türkiye Şampiyonaları ve Altyapı Gelişim Liglerinde bu sezon maçlar oynanmayacak.  Şenol ÇİVİCİK

 

1-)Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

2-)İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.

3-)U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.

4-)U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.