Ödev, Hayat Dersine Döndü

Sakarya Hendek 'te yaşayan Alperen Yıldız’ın hayatı henüz 9 yaşındayken okula gelen sağlık ekiplerinin boynunda ve tırnaklarında morluklar fark etmesiyle değişti. Şüpheler üzerine ailesinin doktora götürdüğü Alperen’e lenf kanseri teşhisi konuldu.

Şu anda 27 yaşında olan Alperen’i evinde ziyaret eden Ceren Sarışın’a çok zor zamanlar geçirdiğini anlatan genç adam, Ankara Araştırma Hastanesi’nde aldığı 1 yıllık tedaviden sonra kanseri yendiğini söyledi. Teşhise rağmen kanserle savaşmaktan vaz geçmeyen genç kahraman, liseden sonra üniversite eğitimi için Kıbrıs’a gittiğini ve Beden Eğitimi Öğretmeni çıktıktan sonra 25 yaşında tekrar lenf kanserine yakalanma hikayesini şöyle anlattı.

“Hastalık çok terleme ve halsizleşmeyle başladı. Çok kötü günler geçirdim, sürekli yüksek ateş, kaybolan bilinç, iştahsızlık ve her biri birinden kötü günler. Ancak bu süreçte ailemden ve yakınlarımdan aldığım destekle hayata tutundum. “

Kök hücre nakli olarak daha zor bir sürece giren ve asla yılmadan ailesinin verdiği destekle kanseri 26 yaşında bir kez daha yenen Alperen Yıldız, kanseri şimdi ağır bir grip olarak gördüğünü belirtti.

Bu amansız hastalığa yakalananlara da tavsiyelerde bulunan ve asla mücadeleyi bırakmayın diyen Alperen Yıldız, onu tanıyanların yaşam mücadelesiyle örnek gösterdiği bir yıldız olarak Hendek’te yaşamına devam ediyor.

Haber: Ceren Sarışın

Haberi Yapan: Ceren Sarışın