Hendek İnşaat Tadilat
Altı Nokta Görme Engelliler Sakarya Spor Kulübü Türkiye Atletizm Şampiyonası'ndan şampiyonlukla döndü.

Eskişehir'de Sazova Spor Kompleksi'nde 2 gün süreli yapılan ve Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen 'Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası'na 28 ilden  toplam 200 görme engelli sporcu katılırken, Altı Nokta Görme Engelliler Sakarya Spor Kulübü, şampiyonaya 7 sporcu ile katıldı.

Hendek Belediyesi’nin sponsor olduğu Altı Nokta Görme Engelliler Sakarya Spor Kulübü, aldıkları başarıdan sonra, kendilerine destek olan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi ziyaret etti.

Hendek Belediyesi’ni temsil ettik

Altı Nokta Görme Engelliler Sakarya Spor Kulübü Başkanı Aşkın Şentürk “Bizler de imkanlar verildiğinde birçok şeyi başarabiliyoruz. Çeşitli aktivitelerde yer alıyoruz. Bugüne kadar çeşitli projelere imza attık. Sakarya Altı Nokta Görme Engelliler Spor Kulübünü kurduk. Hendek Belediye Başkanımız bize sponsor oldu. Hendek Belediyesi adına  7 sporcumuz ile Eskişehir’de gerçekleşen Türkiye Atletizm Şampiyonası’na katılarak çeşitli dallarda, 2 Türkiye Şampiyonluğu, 3 Türkiye ikinciliği ve bir Türkiye üçüncülüğü elde ettik. Bize her zaman destek olan Hendek Belediye Başkanımız Ali İnci’ye teşekkür ediyorum” Dedi.

Anlamlı başarı

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, sporcuları tebrik ederek “ Burada alınan başarı çok anlamlıdır. İnsanlarımıza imkan ve destek verildiğinde neler yapılabildiğini gördük. Sporcularımızın başarıları bizleri çok duygulandırdı “ Dedi.

Başkan İnci, disk atmada Türkiye Şampiyonu, gülle atmada Türkiye ikinciliği ve cirit atmada Türkiye ikinciliği elde eden Fedai Özal, Disk atmada Türkiye ikincisi Mehmet Akkaya ve bayanlarda disk atmada Türkiye Şampiyonu, gülle atmada Türkiye ikinciliği elde eden Ülkü Akuarup’u, birer altın takarak ödüllendirdi.

60 Kulübün katıldığı şampiyonadan dereceyle dönen  Altı Nokta Görme Engelliler Sakarya Spor Kulübü sporcuları, 1 Eylül de Adıyaman’da yapılacak olan şampiyonaya da katılmaya hak kazandı.