Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi Genel Kurulu'na katılmak üzere Türkiye Belediyeler Birliği heyetiyle birlikte İspanya'ya gitti.Heyete, Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Başkanlık ediyor.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 26-29 Eylül 2012 tarihleri arasında İspanya'nın Cadiz kentinde yapılacak olan, Türkiye Belediyeler Birliği'nin de üyesi olduğu Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi'nin (CEMR) Genel Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere İspanya’ya gitti. Avrupa düzeyindeki yerel yönetim temsilcilerini bir araya getiren CEMR Genel Kurulu; belediyelerin uluslararası alanda temas ve diyaloglarının gelişmesine, katılımcıların yerelleşme, kalkınma ve yerel demokrasi alanlarında bilgi ve deneyimlerinin paylaşımına, olanak sağlayacak. Genel kurul kapsamında ayrıca "Yerelleşme-Demokrasi-Kalkınma Alanlarında Yenilik" konulu bir toplantı da gerçekleştirilecek. Başkan İnci ve Öztürk, Genel Kurul toplantısını takip ediyor.

Başkan İnci ve Başkan Öztürk, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi Genel Kurul toplantılarına katılmak üzere 25 Eylül Salı günü Sakarya’dan ayrılırken, 29 Eylül Cumartesi günü de yurda dönecek.

Avrupa'nın en büyük yerel ve bölgesel yönetimler birliği olan CEMR, 38 ülkeden 50'nin üzerinde ulusal yerel yönetim birliği üyeliğini kapsamaktadır; bu da toplamda 100 bin civarında yerel ve bölgesel yönetime karşılık gelmektedir.