31 Mart 2019 yerel seçinmlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan CHP'li Kadir Albayrak seçimi kazandıktan sonra rakibi Akparti adayı olan ve Hendek Parkshop'ta Restoran'ı bulunan Mestan Özcan'a Hendek'ten imalı mesaj verdi.

Elde edilen bilgiye göre Akparti Tekirdağ Büyükşehir Adayı Mestan Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi önce CHP adayı Kadir Albayrak’a yüklenmiş terör destekçilerinin oyunu isteyip istemediğini sormuştu. Konuşması esnasında Özcan, Albayrak’ın ismini zikretmeyerek ‘CHP’li o zat’ diye söylemişti.

Sosyal medya hesabında paylaşım yapan başkan Albayrak;'CUMHURİYET HALK PARTİSİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLAN O ZAT..., Şimdi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ankara’ya giderken Tekirdağ’ımızın Değerli Markalarından biri olan Özcanlar Köfte’ye uğrayarak sabah çorbamızı içtik.
Özcanlar Köftenin Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Mestan Özcan’a selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz.

Biz ülkemizin ve şehrimizin her ferdini ve her markasını çok seviyoruz. Hemşehrilerimiz bize olan sevgilerini sabahın bu saatinde tüm içtenlikleri ile burada da gösterdiler. Biz de onları tüm içtenliğimiz ile seviyoruz. 
Kendilerine selam ve sevgilerimi sunuyorum.'diye belirtti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 31 mart seçimlerinde Kadir Albayrak %51.2; Mestan Özcan %43.8 oranında oy almıştı.