İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ilçe merkezinde İyi Parti İlçe Başkanı Fatih Bayındır, Kadın Kolları, Gelecek Partisi Kadın Kolları çiçeklerle karşıladı. Akşener’in Hendek ziyaretine Gelecek Partisi İlçe Başkanı, Kadın Kolları ve CHP’li yöneticilerde katılarak destek verdi.

Partililerin yağan Yağmura rağmen yoğun ilgi gösterdiği Cumhuriyet Meydanında Genel Başkan Meral Akşener Otobüsten Vatandaşlara seslendi.

 “AÇIZ DİYEN İNSANLARLA KARŞILAŞTIK”

Hendek İlçesindeki ziyaretleri sırasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Esnaf ağırlıklı geziyorum. Sokakta gezerken ciddi manada ve hiç beklemediğim derecede ekonomik sorunları olan insanlarla karşılaşıyorum. Ben İzmitliyim ve Adapazarı’nı bilirim. Ekonomi konusunda da birbirimizi bilirdik. Sakarya ekonomik olarak hep daha iyi bir noktadaydı. Gerçekten çok şaşırdım, açız diyen insanlarla karşılaştık. Esnafın durumu kötü. Arada durumum nispeten daha iyi diyen arkadaşlara da karşılaştık. Ben hep şöyle dua ettim; inşallah artarak devam eder fakat durum iyi değil. 1 yıllık erteleme olması çok doğru olacağına şahit olduk. Haziran’a kadar olan kredi ertelemesinin 1 yıla kadar uzatılmasını ve faizinin de hazine tarafından ödenmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha burada gördük” dedi.

“ELİNİN KÖRÜ DİYORUM”

Akşener “Giyim kuşam mağazalarına girdim. 3 kişi siftah yaptın mı kardeşim. Ne sattığını gösterdi. 30TL, 20TL, 20 TL giyim satmış. 80 TL kirasının stopajına yetmez. Kardeşim nasıl geçiniyorsunuz diyorum geçinemiyoruz cevabını veriyorlar. Şimdi böyle bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Esnafımızın derdini sormuyor kimse, Türkiye’yi terk etmek isteyen gencimizi için bir yol, bir yön bulabilir miyiz diye sormuyor kimse. Ama bugün fırsat versem sorulacak soru şuydu dün sayın Kılıçdaroğlu memurlar için militan dedi. Bugün sayın Erdoğan buna cevap verdi. Siz buna ne diyorsunuz? Elinin körü diyorum. Sizin derdiniz ne, Vatandaşın derdi ne, Türkiye’de konuşulan ne. İşte biz bu suni gündemleri Türkiye’de oynanan bu ortak oyununu kesinlikle yıkacağız. Hepimizin ayağına dolaştırılmaya çalışılan yün yumaklarını ortadan çekip alacağız bizim derdimiz esnafın aldığı kredileri ödeyemediğini biliyoruz. Bu kredileri diyoruz ki bir sene ertele kardeşim faizini de alma sadece Halk Bankasıyla değil bütün bankalarla otur konuş faizini alma hazini ödesin.

Uygur Türklerine Çin’in zulmünü örnek vererek kadınlara evlilik adı atında Müslüman Türk kızlarına tecavüz ediliyor. Bu kızların tecavüze uğramasını reddediyoruz. Unutturmayacağız buna engel oluncaya kadarda elimizden geleni yapacağız. 3 milyon kardeşimizin kamplarda köle olarak çalıştırılmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadelerine yer vermesinin ardından son olarak vatandaşlara bugün burada yağmur altında benimle beraber oldunuz diyerek helallik istedi ve konuşmasını bitirdi.

ESNAF ZİYARETİ

Esnaf turuna İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Hendek İlçe Başkanı Fatih Bayındır, Kadın Kolları, ve partililer katıldı. İlçedeki Cumhuriyet Meydanı'nda genel başkanla bir araya gelen esnaf, sıkıntılarını anlattı.

 

 

">

">