Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığından yapılan açıklamada "10 Ekim tarihinde Gelecek Partisi Hendek ilçe başkanı Musa Akıcı’nın kendi sosyal medya hesabında paylaştığı gruptan çıkarılma resminin oluşturduğu yanlış anlaşılma gereği bu açıklama gerekli görülmüştür.

Paylaşımdaki görselde gruplardan çıkarılan kişi kesinlikle Musa Akıcı değildir.

İlçe Başkanı Musa Akıcı ile il kongremiz öncesinde başlayan, yönetimsel farklılıklardan dolayı çıkan sıkıntılarımız devam etmektedir. Kendisi parti disiplinine ve hiyerarşisine uymamaktadır.

Ayrıca resmi ataması olmayan, hatta parti üyemiz dahi olmayan Fatih Sunman adlı şahsın sanki koordinatörmüş veya partimizin bir yetkilisiymiş gibi Musa Akıcı tarafından tanıtılması birçok yanlış anlaşılmalara ve sıkıntılara sebep olmuştur.

Hendek’te resmi görevli İlçe Koordinatörümüz, İletişimden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sn. Tuna Uslu’dur.

İlçe Başkanı Musa Akıcı ile yaptığımız görüşmelerde kendisi ile teşkilat düzeni ve disiplini içerisinde birlikte çalışma imkanımızın olmadığı netlik kazanmıştır. Musa Akıcı, Hendek İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmeyeceğini ama bu görevden alınması için gerekli hukuki işlemlerin de başlatılmasını il yönetimimizden talep etmiştir.

Hendek kamuoyuna duyurulur.